Kraunasi...

Lapkričio 11 d. minimas Šv. Martynas Turietis, vyskupas

 

 

Šv. Martynas Turietis (316-397), vyskupas, minimas lapkričio 11 d.

Šv. Martynas gimė Aukštojoje Panonijoje (dabartinėje Vengrijoje), romėnų karininko šeimoje, buvo išauklėtas Paduvoje ir įstojo į Romos imperijos kavaleriją. Kartą jis pasidalijo savo apdaru su vargšu ir nakčia regėjo Kristų, sakantį: „Martynas dar katechumenas aprengė mane.“ Tai jį paskatino priimti krikštą. 339 m. palikęs kariuomenę jis atsidavė šv. Hiliaro, Puatje (Poitiers, Prancūzija) vyskupo vadovavimui. Kurį laiką gyveno kaip atsiskyrėlis. 360 m. įkūrė vienuolių eremitų bendruomenę Ligužė vietovėje, pirmąjį vienuolyną visuose Vakaruose. Paskirtas Tūro (Tours) vyskupu 372 m., apie save subūrė bendraminčių, trokštančių gyventi malda. Marmutjė (Marmoutins) vienuolynas prie Tūro miesto vartų tapo tikru evangelizavimo centru tais laikais, kai krikščionybė tebuvo pasiekusi tik miestus. Šv. Martynas, nuolat keliaudamas per kaimus, rovė šventais laikytus medžius ir daužė stabus. Mirė 397 m.

 

 

 

Gyvoji Duona

 

 


Kategorija Kalendorius


Grįžti atgal Paskelbta: 2023-11-10

Naujausi straipsniai

Mėnesio populiariausi straipsniai© 2024 www.zarasuparapija.lt