Šeimos centras

Todėl vyras paliks savo tėvą bei motiną ir susijungs su savo žmona; ir juodu taps vienu kūnu. (Pr 2,24)

Šeimos centras – katalikų Bažnyčios institucija, teikianti švietėjišką ir sielovadinę pagalbą šeimai.

Šeimos centro tikslas – remiantis katalikiškos moralės principais ugdyti ir stiprinti šeimą, formuoti teisingą visuomenės požiūrį į žmogaus gyvybę.

Šeimos centras bendradarbiauja su įvairiomis valstybinėmis ir nevalstybinėmis organizacijomis, kurių veikla neprieštarauja krikščioniškos moralės reikalavimams.

Visų šeimos centre vykstančių programų tikslai:
– puoselėti tradicines šeimos kaip institucijos vertybes:
– stiprinti šeimos narių atsakomybę, skatinti atvirą bendravimą šeimose, sąmoningą tėvystę,
– ugdyti pagarbą negimusiai gyvybei;
– skatinti šeimas suvokti ir patirti nėštumą, gimtį ir vaiko ugdymą kaip dvasinį (ne tik fiziologinį) veiksmą.

Parapijos šeimos centras Zarasuose buvo įkurtas 1996-1998 m. Zarasų dekano kun. dek. Vytauto Kapočiaus iniciatyva, kuris ruošė jaunavedžius Santuokos sakramentui.

Sužadėtiniai, norintys sudaryti bažnytinę santuoką, ne vėliau kaip prieš penkis mėnesius iki numatytos vestuvių datos užsiregistruoja parapijoje, kurioje nori susituokti, ir tada siunčiami į pasirengimo Santuokos sakramentui kursus. Plačiau apie tai skaitykite Santuoka.

Užsirašyti ar pasiteirauti apie kursus galima skambinant:

ZARASŲ DEKANATO ŠEIMOS CENTRAS

Bažnyčios g. 2, LT-32131 Zarasai