Kaip paaukoti

Kasmet 1,2 proc. paramos nuo gyventojų pajamų mokesčio paskiria tik apie trečdalis Lietuvos dirbančiųjų, tačiau ši fizinių asmenų paaukota suma yra itin svarbi Zarasų švč. M. Marijos Ėmimo į dangų parapijai – jos dėka galime vykdyti pastoracinę, karitatyvinę veiklą, įvairius remonto, restauravimo bei pastatų priežiūros darbus, mokestinius įsipareigojimus, padėti vargstantiems bei tiems, kurie šiandien susiduria su įvairaus pobūdžio sunkumais.

Lietuvos įstatymų numatyta tvarka, kiekvienas dirbantysis nuo savo uždirbtų pajamų moka gyventojų pajamų mokestį (GPM). Pagrindinis gyventojų pajamų mokesčio tarifas nuo 2019 metų yra 20 proc. Iš jų 1,2 proc. kiekvienas dirbantysis gali nukreipti savo nuožiūra ir skirti juos pasirinktam paramos gavėjui. Tokiu atveju minėtieji 1,2 proc. GPM nukeliauja tiesiai jūsų pasirinktam gavėjui, o ne į bendrą valstybės biudžetą.

1,2 proc. GPM paramą galite skirti nuo 2024 m. sausio 1 d. iki 2024 m. gegužės 2 d. Pajamų mokesčio dalį vienu Prašymu galima skirti ilgesniam nei vienerių metų laikotarpiui (maksimalus laikotarpis – 5 m.). Prašymai pervesti pajamų mokesčio dalį teikiami tik e. būdu per Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS). Gyventojai, neturintys techninių priemonių (pvz., interneto prieigos, kompiuterio), galės pasinaudoti Viešais interneto prieigos taškais (toliau – VIPT), esančiais valstybinėse miestų bei rajonų bibliotekose.

Elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS) prašymą skirti paramą užpildysite lengvai ir greitai, naudodamiesi naujuoju paramos vedliu užtruksite vos kelias minutes. Gavėjo paieškos langelyje įrašykite Zarasų švč. M. Marijos Ėmimo į dangų parapijos identifikacinį numerį – 191270711. Detalią instrukciją, kaip skirti 1,2 proc. GPM rasite ČIA

Remti mus galite ir kitais būdais. Visą informaciją rasite paspaudę šią nuorodą: https://www.zarasuparapija.lt/paaukokite-baznyciai/

Rekvizitai:

Gavėjas: Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų parapija

Adresas: Bažnyčios g. 3, LT-32132, Zarasai

Bankas: „Swedbank”, AB

Sąskaitos numeris: LT31 7300 0100 9307 2259

Įmonės kodas: 191270711

Dėkojame už jūsų gerumą ir aukas !

Grįžti atgal