Kraunasi...

Caritas

 

2010_10_26_caritas_logotipas_d

„Kaip mums būti žmonėmis, kurie, palaikomi bendrystės Dieve gyvenimo, imasi atsakomybės ir sykiu su kitais
stengiasi padaryti žemę tinkamesne gyventi vieta?“ (Br. Roger)

 

Zarasų dekanato Caritas įkurtas 1990 m. balandžio 24 d. kan. Vytauto Kapočiaus. Carito nariai siekia tiesa ir meile kurti tikrųjų vertybių siekiančią visuomenę, gaivinti krikščioniškus žmonių tarpusavio santykius, ugdyti žmonių tarpusavio solidarumą, gailestingumą nelaimingiesiems ir klystantiems.

 

Caritas tikslai:

  • Tęsti tarnystę dalijant Europos Sąjungos skirtą labdarą maisto produktais stokojantiems;
  • Pagelbėti parapijos stokojantiems ir sergantiems;
  • Kviesti savanorius įsijungti į parapijos Caritas veiklą;
  • Aktyviai dalyvauti Panevėžio vyskupijos organizuojamuose renginiuose, konferencijose;
  • Bendradarbiauti su Panevėžio vyskupijos Caritu;
  • Advento metu vykdyti akciją „Gerumas mus vienija”.

 

Zarasų parapijos Caritas atgimė 2023 m. kovo 20 d. – tą dieną šventėme šv. Juozapo iškilmę. Mus aplankė Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas OFM  ir Panevėžio vyskupijos Carito direktorė Roberta Daubaraitė-Randė. Jo Ekscelencija vyskupas Linas mums padovanojo po knygą apie kankinį Alfonsą Lipniūną su savo ranka įrašytu palaiminimu.

Globojami šv. Juozapo ir Dievo tarno kun. Alfonso Lipniūno esame kviečiami daryti mažus darbus su meile.

Labai kviečiame jungtis prie Carito savanorių.

 

Jei savo aplinkoje pažįstate vienišų, stokojančių materialinės, psichologinės ar dvasinės pagalbos žmonių, kuriems kartu galėtume padėti, susisiekime.

Tel. +370 614 93459


Parapijos Caritas dėkoja už širdies gerumą

 

Dėkojame visiems, kurie dalyvavo Lietuvos Carito organizuotoje 7-tojoje paramos Ukrainai rinkimo akcijoje: pasidalino gėrybėmis, savanorystės laiku, pagelbėjo paskleisti informaciją, supakuoti, nuvežti paramą ar kitais būdais prisidėjo. Surinktą paramą balandžio 23 d. perdavėme į Panevėžio vyskupijos Caritą, o iš ten ji pasiekė Kauną ir keliaus į Ukrainą.

Zarasuose paramą rinkome tik vieną dieną – balandžio 17 d. Tą dieną praleidome smagiame vienybės ir bendrystės šurmuly: ne tik rinkome paramą, bet ir pynėme tinklus. Čia draugiškai darbavosi ir jaunimas, ir senimas. Vienos iš pirmųjų pagelbėti atėjo moterys ukrainietės ir mūsų parapijos moterys. Kartu bedirbdamos ir ukrainiečių dainų klausėmės, ir netgi ukrainiečių dainą užtraukėme, tik mūsų moterys lietuviškai, o ukrainietės – ukrainietiškai.

Paramos Ukrainai surinkome, supakavome ir perdavėme iš viso devynias dėžes. Šešios dėžės maisto produktų (4 dėžės įvairių kruopų, makaronų, miltų, dribsnių – 47 pak., viena dėžė aliejaus, konservų – 22 vnt., viena dėžė įvairių saldumynų – 22 vnt.) ir trys dėžės buitinės chemijos bei higienos prekių (muilai skalbimui ir prausimuisi, dantų pasta ir šepetėliai – 33 vnt., šampūnas, skystas muilas, dušo želė, skalbimo milteliai – 10 vnt., sauskelnės – 9 pak.).

Kiekvieną trečiadienį piname tinklus ir kartu renkame paramą Ukrainos kariams. Balandžio 21 d. Panevėžio savanoriams, kurie veža paramą Ukrainos kariams, perdavėme du nupintus tinklus, septynias dėžes zarasiškių suaukotų prašomų daiktų: 30 porų vyriškų kojinių, 22 vnt. medvilnės užvalkalų ir audinio, 80 vnt. javainių batonėlių ir 10 pakelių sausainių, 27 vnt. greitai paruošiamų sriubų ir makaronų, 93 vnt. tvarsčių, pleistrų, įklotų, drėgnų servetėlių, dantų pastos ir šepetėlių, 6 pakuotes sauskelnių ir higieninių paketų, 100 mūsų nuolatinės pagalbininkės Nijolės Čiblienės pagamintų vašku neužpiltų apkasų žvakių, 112 Zarasų mokinių kurtų velykinių atvirukų ir 20 Gailestingojo Jėzaus paveikslėlių, kuriuos padovanojo Vilniaus piligrimų centras.

Sujaudino tai, kad į abi šias akcijas ypač jautriai atsiliepė ir dosniai dalijosi daug vyresnio amžiaus žmonių ir netgi Zarasuose šiuo metu gyvenanti ukrainietė.

Tikime, kad tas konkrečia, net ir mažiausia parama išreikštas kiekvieno mūsų „mažai“ ir per tai parodytas jautrumas, vienybė, palaikymas, bendrystė po truputį šildo sužvarbusį pasaulį. AČIŪ visiems už širdies šilumą.

 

Parapijos Carito inf.

 

 


Dėkojame dalyvavusiems akcijoje „Pasidalinkime šv. Velykų džiaugsmu“!

 

Kaip smagu DĖKOTI visiems, kurie geranoriškai atsiliepė ir dalyvavo jau antrus metus Zarasų parapijos Carito vykdomoje akcijoje „Pasidalinkime šv. Velykų džiaugsmu“. Pasidalinimas tikrai įvyko, nes įsitraukė tiek daug mūsų mažo miestelio gerųjų žmonių: nuo vaikučių iki senjorų.

Nuostabu, kad tikrą gausybę (daugiau nei 300!) velykinių atvirukų su meile sukūrė ir padovanojo mokytojų Petronės Sekonienės, Aurelijos Jakutienės, Ramunės Sladkevičiūtės – Dainienės, Žydrūno Dainio, Jurgitos Navickienės vadovaujami mokiniai, taip pat pluoštą pirktinių ir vaikų dienos centrą „Gyvenimas kitaip“ lankančių vaikų gamintų atvirukų padovanojo Olga Ludziš. Koks nuostabus bendruomeniškumo jausmas: kurdami atvirukus, vaikai ir jaunimas, žinoma, mąstė apie tuos, kuriuos pradžiugins jų darbai. Ir pradžiugino! O atvirukai, kurie liko, nukeliaus į Ukrainą ir pradžiugins bei paguos karius jų švenčių proga.

Iš dosniųjų parapijiečių sulaukėme ne tik saldumynų, kurių prašėme, bet ir arbatos, kavos, sulčių, riešutų kremo, rūkytos mėsytės, riešutų, fermentinio sūrio, tirpios kavos, kiaušinių, medaus, makaronų. Tuos, kurie greičiau genda, iš karto perdavėme sunkiau besiverčiantiems žmonėms.

Labai dėkojame ir džiaugiamės, kad iš viso Velykinio džiaugsmo saldumynų paaukojote tiek:

Saldainių dėžučių ir pakelių – 25 vnt.

Guminukų – 5 pak.

Šokoladinių kiaušinių, zuikių, boružėlių – 11 vnt.

Zefyrų – 2 pak.

Šokoladų – 56 vnt.

Šokoladukų – 28 vnt.

Sausainių dėžučių – 6 vnt.

Sausainių, braunių, meduolių pakelių – 42 vnt.

Vaflių tortų – 2 vnt.

Keksų ir pyragų – 5 vnt.

Dar prieš šv. Velykas kartu su kunigais aplankėme Zarasų socialinės globos namų gyventojus ir įteikėme jiems parapijiečių šventinius linkėjimus bei saldumynus, turėjome galimybę susipažinti ir tiesiogiai padėkoti darbščioms šios bendruomenės moterims už kojinių Ukrainos kariams mezgimą. Buvome labai svetingai ir draugiškai sutikti.

Po šv. Velykų supakavome ir perdavėme dar 43 lauknešėlius tiems vyresniems, vienišiems, sergantiems parapijos žmonėms, Zarasų krašte gyvenantiems ukrainiečiams, šeimoms ir bendruomenėms, kurias aplankėme. Norisi labai padėkoti už pagalbą, padovanotą laiką ir išteklius ne tik darbščiosioms Carito savanorėms, bet ir bemat atsiliepusiems į pagalbos prašymą išvežioti lauktuves ir pagelbėjusiems tai padaryti Deimantei ir Broniui. Norinčių pagelbėti buvo ir daugiau. Ir jiems labai ačiū, kad atsiliepė.

Nuostabu matyti besišypsančius ir laimingus žmones. To linkime visiems ir sau, nes šypsena – tai atspindys meilės, kurią patiri, o laimė – tai atspindys meilės, kurią dovanoji.

Zarasų parapijos Carito informacija

 

 


Labai džiaugiamės, kad Dievo Gailestingumo šventės popietę galėjome susitikti ir švęsti kartu. Laimindamas stalą ir mūsų susirinkimą kunigas Saulius Keras pasveikino visus pavadindamas Prisikėlimo žmonėmis. Jo pakviesti šventę pradėjome giesme. Kažkas prisiminė ir užtraukė „Nors dulkės ir kaitra“. Kaip labai ji tiko Gailestingumo šventei. Gal ji galėtų būti ir mūsų parapijos Carito susitikimų giesmė?..

Kunigo dekano Vydo Juškėno palinkėjimas, kad šis šventinis pasibuvimas būtų šviesus ir džiaugsmingas, išsipildė. Šnekučiuodamiesi, klausydamiesi prisiminimų apie šv. Velykų šventimą prieš penkis ar šešis dešimtmečius, vaišinomės darbščiųjų savanorių ir aktyvių parapijos Carito pagalbininkių Vaidos ir Nijolės margintais margučiais, gražiuoju duonos tortu, išradingais sumuštiniais, taip pat ir atsineštais pyragais, saldainiais ir kitais skanumynais, Carito savanorės Miglės ir jos vaikučių keptomis ir puoštomis spurgytėmis. Ir dar – daug dainavome.

Ačiū, Viešpatie, už visus, kurie prisidėjo prie šios šventės savo pastangomis, pagalba, savo buvimu, palaikymu ir nuoširdžiu dalyvavimu, – per tai Tu padovanojai mums bendrystės palaimą ir džiaugsmą.

Vaidos Lazdauskienės ir Vlado Tvardausko nuotraukos

 Kovo 20 d., trečiadienį, nuo 16 val. iki 18 val. tęsime tinklų pynimą Ukrainos kariams. Kviečiame dalyvauti.

Taip pat kviečiame pagal galimybes prisidėti prie paramos Ukrainos kariams ir atnešti šių prašomų daiktų:

– drėgnų servetėlių,

– vyriškų pirktinių kojinių,

– naujų vyriškų apatinių,

– tvarsčių,

– sausų (greitai paruošiamų) sriubų ir košių,

– javainių batonėlių,

– medvilnės audinio.

Visa tai perduosime kartu su nupintu tinklu.

 


Ir šiemet ketiname nunešti saldžius parapijiečių linkėjimus tiems, kurie negali ateiti į bažnyčią ar patiria sunkumų. Kviečiame pasidalinti per pasninką sutaupytais skanėstais. Mokytojos su mokiniais pagamins atvirukų. Laukdami švenčių pagalvosime apie kitą ir bus širdyje šviesiau.


ZARASŲ PARAPIJOS CARITAS DĖKOJA UŽ DALYVAVIMĄ PAGALBOS UKRAINOS KARIAMS AKCIJOJE

 

Mieli gerieji Zarasų krašto žmonės, labai džiaugiamės ir iš visos širdies dėkojame, kad atsiliepėte į pagalbos Ukrainos kariams akciją. Dėkojame UAB „Zarasų būstas“ administracijai, geranoriškai leidusiai vaško, žvakių, skardinių ir kojinių rinkimą sausio 19-31 dienomis vykdyti Zarasų autobusų stotyje, dėkojame atsakingoms ir rūpestingoms autobusų stoties darbuotojoms, dėkojame visiems, kurie atnešė vaško, žvakių, skardinių, padovanojo siūlų, parūpino kartono dėžių, arbatinukų, elektrinių viryklių, numezgė ar nupirko ir padovanojo kojinių, šalikų, pirštinių, netgi šokoladų.

Dėkojame už palaikymą, palaiminimą ir maldas mūsų parapijos kunigams, dėkojame už bendrystę ir pagalbą visiems, kurie skyrėte savo brangaus laiko ir atėjote tuos tris trečiadienius gaminti apkasų žvakių ar kitaip pagelbėti. Džiaugiamės, kad šioje akcijoje dalyvavo ir ukrainiečių, gyvenančių Zarasuose, šeimos. Kartu dirbome, kartu meldėmės, klausėmės giesmės už Ukrainą. Jautėmės kaip viena šeima.

Iš viso supakavome ir perduosime Panevėžio vyskupijos Carito savanoriams, kurie veža paramą į Ukrainos frontą, 19 dėžių. Jų turinys toks: 8 dėžės pagamintų ir vašku užpiltų apkasų žvakių (iš viso 172 vnt.), 5 dėžės (213 vnt.) neužpiltų vašku apkasų žvakių. Čia ypatingai turime padėkoti mūsų nuoširdiems pagalbininkams Nijolei Čiblienei ir jos vyrui. Su jų pagalba panaudojome visas skardines, kurias mums atnešėte, jie abu apipjovė per aukštas skardines ir pagamino net 182 apkasų žvakes.

Dar siunčiame 3 dėžes (110 porų) megztų kojinių, vieną dėžę (23 poras) pirktinių kojinių, vieną dėžę pirštinių (6 poros) bei šalikų (4 vnt.) ir vieną dėžutę šokoladų (35 vnt.).

Iš visos širdies dėkojame jautrioms ir darbščioms moterims, kurios su motiniška, seseriška meile ir šiluma numezgė tiek daug kojinių. Iš viso 128 poras! Vaikiškų ir megztų trumpų kambarinių kojinių, šlepečių, žinoma, nesiunčiame, jas padovanosime Zarasų parapijos Carito globojamiems žmonėms.

Nustebino ir padrąsino toks gražus bendradarbiavimas ir Jūsų, gerieji zarasiškiai, atsiliepimas: jau netrukus po akcijos paskelbimo gavome du maišus siūlų, dar tą pačią dieną atsirado darbščių mezgėjų ir iki akcijos pabaigos viena iš jų numezgė net 9 poras, o kita – 4 poras. Kiek vėliau gavome dar du maišiukus siūlų – ir vėl atsirado mezgėjų, viena numezgė 3 poras, kelios kitos  – po 2. Zarasų socialinės globos namų bendruomenė numezgė ir padovanojo net 15 porų kojinių, viena moteris padovanojo 8 poras, paskutinę akcijos dieną viena parapijietė atnešė 12 porų savo megztų kojinių.

Sujaudino visų šių moterų motiniškas gerumas ir nuoširdumas, jų liudijimai: „Kol dar regėjimas buvo geras, buvau primezgusi vaikams kojinių, dabar jau nebenumegsiu… Bet čia juk irgi vaikai…“ „Jau kurį laiką labai skaudėjo petį, pradėjau megzti kojines – ir skausmas dingo.“ Toks gražus motiniškas pasiaukojimas paskatino mus padaryti ant megztų kojinių etiketes su širdele ir ukrainiečių kalba užrašytu palinkėjimu Dievo palaimos. Šioje karo tamsybėje yra tik viena šviesa, kuri niekada neužgęsta. Ta šviesa – tai viltis Viešpatyje. Mes galime tik malda iš visos širdies apkabinti tuos, kuriems šią simbolinę palaikymo paramą skyrėme, ir visus, kurie prisidėjo, kurie nuveš visa tai į frontą. Kad Viešpats saugotų, globotų.

Dėkojame už vienybę ir nepaliaukime melsti taikos…

 

Zarasų parapijos Carito informacija

 

 


Sausio 31 d. visų darbų užbaigti nespėjome, tad tęsime juos ir tikimės užbaigti trečiadienį,

 

vasario 7 d., nuo 16.00 val.

Labai laukiame visų, kurie dar norėtų prisidėti.

Širdingiausiai dėkojame už pagalbą, palaikymą ir bendrystę visiems, kurie prisidėjote ir prisidedate. Jūsų gerumo ataskaitą pateiksime šiek tiek vėliau.

Su dėkingumu meldžiame Jums Dievo palaimos.

Šv. Mišios už Zarasų parapijos Carito globojamus žmones, savanorius ir pagalbininkus, taip pat maldos pagalbos intencijomis bus aukojamos Zarasų bažnyčioje vasario 12 d. 18.00 val. Kviečiame dalyvauti.

 

 


Labai dėkojame visiems, kurie padedate!
Iki sausio 31 d. Zarasų autobusų stotyje dar renkame vašką, žvakes, mažesnes skardines nuo žirnelių, kondensuoto pieno, konservų ir naujas šiltas vyriškas kojines.
Sausio 31 d. nuo 16.00 val. iki 18.00 val. Zarasų parapijos salėje ir toliau gaminsime apkasų žvakes. Labai laukiame visų, norinčių prisidėti, nes darbo dar daug: smulkinti vašką, kirpti ir sukti kartoną, pildyti skardines, pakuoti žvakes.
Siūlų dar turime, tik ieškome darbščių mezgėjų rankų. 🧦
Ieškome seno metalinio arbatinuko (ne elektrinio), kuriame galėtume tirpinti vašką ir juo užlieti žvakes.
Gal kas turi paskolinti ar padovanoti mažytę elektrinę viryklę, ant kurios galėtume šildyti arbatinuką. Jei galite pagelbėti ar turite klausimų, susiekime tel. +370 61493459.               Gerumas mus vienija 🙏❤️


Smagu pasidžiaugti, kad pirmąjį apkasų žvakių gamybos etapą drauge sėkmingai įveikėme!

Nuoširdžiausiai dėkojame visiems, kurie nedvejodami atsiliepėte: atnešėte vaško, žvakių, skardinių, net ir iš kaimynų surinkę atvežėte, kurie atnešėte ne tik prašomų kojinių, bet ir pirštinių, šalikų, padovanojote siūlų. Ir tiems, kurie noriai įsipareigojote dar iki akcijos pabaigos numegzti kojinių Ukrainos kariams. Ir, žinoma, labai ačiū visiems, kurie, nepabūgę darganoto oro, atėjote gaminti apkasų žvakių ir dalyvauti ekumeninėse šv. Mišiose. Tas kelias be galo greitai prabėgusias valandas jautėmės kaip viena darni Dievo vaikų šeima. Darbą pradėjome Carito savanorės Neringos trumpa malda. Kunigo Sauliaus Kero paskatinti susikibę už rankų nuoširdžiai meldėme taikos ir vienybės, meldėme Dievo palaimos šiam mūsų susirinkimui ir mūsų darbams, pastangoms, ir, žinoma, tiems, kam tai bus skirta.

Karpėme ir sukome kartoną, smulkinome vašką, pildėme skardines draugiškai besišnekučiuodami, bet vis susimąstydami apie niūrią tikrovę ir apie Šviesą, kurios neįmanoma užgesinti. Kuri sklido iš ukrainietės Anastasijos jautriai giedamos maldos už Ukrainą. Pritarti nemokėjome, bet širdys giedojo kartu.

Šias savo širdžių godas apie taiką Ukrainoje ir visame pasaulyje, apie visų krikščionių vienybę atnešėme Viešpačiui į šv. Mišių auką. Bendrystę su ukrainiečių tauta išgyvenome ne tik kartu gamindami apkasų žvakes, bet ir šv. Mišiose skaitydami Dievo Žodį ukrainiečių ir lietuvių kalba, melsdamiesi už tai, kas svarbiausia ir brangiausia. Juk ir Viešpats Jėzus meldėsi: „Kaip tu, Tėve, manyje ir aš tavyje, tegul ir jie bus viena mumyse.“ (Jn 17, 21)

Pamatyti, kaip vyko pirmasis etapas, kviečiame paspaudus šią nuorodą: https://fb.watch/pPQwtU3fxC/


 

 

 


 

Labai labai ačiū Jums, mielieji Zarasų parapijos žmonės! Tokia gausybė Jūsų paaukotų dovanėlių įpareigojo mus ir kartu suteikė nuostabią galimybę perduoti simbolinį parapijiečių velykinį sveikinimą, meilingą apkabinimą daugeliui mūsų miestelio žmonių, kurių tylus buvimas tarsi nematomas, kurie gal nedrįsta ar tiesiog labai ilgisi, bet dėl įvairių priežasčių negali ateiti į bažnyčią…

Daugiau apie akciją čia:

Apie Carito akciją „Pasidalinkime šv. Velykų džiaugsmu”

 

 


 

Dėkojame, kad atsiliepėte į kvietimą pagelbėti Chersono ir jo apylinkių žmonėms

 

Iš visos širdies dėkojame visiems, kurie atsiliepėte į kvietimą prisidėti prie Panevėžio vyskupijos Carito renkamos paramos Chersono ir jo apylinkių žmonėms, nukentėjusiems nuo susprogdintos Kachovkos HE užtvankos sukelto potvynio. Mūsų parapijoje ši paramos akcija vyko tik vos kelias dienas: nuo birželio 13 d. vakaro iki birželio 18 d. vakaro, tad labai ačiū visiems, kurie pasidalinote informacija, kurie atnešėte renkamų daiktų, kurie padėjote juos pakuoti, krauti, kurie palaikėte malda ar kitais būdais prisidedate. Beje, tai padaryti galima pervedant pinigus į Lietuvos Carito sąskaitą, nurodant, kad tai parama Ukrainos žmonėms, ar dalyvaujant specialioje Maisto banko akcijoje.

Štai sąrašas daiktų, kuriuos Jūs, gerieji Zarasų žmonės, šiomis dienomis suaukojote, o mes birželio 19 d., supakavę į devynias dėžes, perdavėme Panevėžio vyskupijos Caritui:

Prožektoriai – 11 vnt.

Maitinimo elementai (po 10 vnt.) – 7 pak.

Vandens filtras – 1 vnt.

Vandens filtro kasetė – 1 vnt.

Vinilo pirštinės (100 vnt.) – 1 dėž.

Guminės pirštinės – 4 poros

Megztos pirštinės, aplietos nitrilu, – 15 porų

Megztos pirštinės, aplietos poliurietanu, – 12 porų

Darbinės medvilninės pirštinės su PVC – 48 poros

Darbinės medvilninės pirštinės – 1 pora

Virtuvės rankšluosčiai – 5 vnt.

Kilpinis rankšluostis – 1 vnt.

Skalbimo milteliai  – 9 pak. (8 po 2,2 kg ir 1 – 1,2 kg)

Ūkinis muilas – 4 vnt.

Skystas muilas – 9 vnt.

Antibakterinis gelis rankoms – 10 vnt.

Drėgnos servetėlės – 2 pak. (po 50 vnt.)

Spirito tamponėliai – 25 vnt.

Elastinis tvarstis – 2 vnt.

Šluosčių ritinėlis – 1 vnt.

Dušo želė – 14 vnt.

Šampūnas – 20 vnt.

Muilas – 36 vnt.

Skutimosi putos – 2 vnt.

Skutimosi peiliukai – 5 pak. (po 5 vnt.)

Kosmetiniai vatos pagaliukai – 4 pak. (po 100 vnt.)

Kasdieniniai įklotai – 1 pak. (60 vnt.)

Higieniniai paketai – 2 pak. (po 20 vnt.)

Higieniniai paketai – 4 pak. (3 po 10 vnt. ir 1 – 8 vnt.)

Dantų pasta – 38 vnt.

Dantų šepetukai – 14 vnt.

Kuprinė – 1 vnt.

Tinklelis skalbimui – 1 vnt.

Moteriškos apatinės kelnaitės – 30 vnt.

Vyriškos apatinės kelnaitės – 9 vnt.

Vyriški marškinėliai – 1 vnt.

Vaikiškos kojinės – 5 poros

Vyriškos kojinės – 5 poros

Moteriškos puskojinės – 1 pora

Gailestingojo Jėzaus paveikslėliai su Gailestingumo vainikėlio malda kitoje pusėje ukrainiečių kalba – 50 vnt.

 

Paaukojote ir tokių daiktų, kurių šiuo metu nerinkome, bet juos išdalinsime Zarasų parapijos stokojantiems žmonėms arba perduosime kitų akcijų metu:

Vyriškas švarkas – 1 vnt.

Sijonukai mažoms mergaitėms – 2 vnt.

Kuprinė – žaislas – 1 vnt.

Vaikiškos kambarinės šlepetės su aulu – 1 pora

Vaikiškos paplūdimio šlepetės – 1 pora

Vyriškos įsispiriamos basutės – 1 pora

Vaškinės kreidelės – 1 pak.

Tušinukas – 1 vnt.

Salotų šaukštų rinkinys – 1 vnt.

Vaikiškos sauskelnės – 1 praverta pakuotė.

Vaikiškos pirštinytės – 2 poros

Vaikiškos kelnės – 1 vnt.

Vaikiškos odinės pirštinės – 1 pora

Megztos kojinės – 1 pora

Megztos pirštinės – 1 pora

Saldainių dėžutė – 1 vnt.

Persimonų traškučiai – 1 vnt.

Pasitaikė keletas tokių daiktų, kurie nenauji, sutepti, kurių praplėštos pakuotės, juos, deja, tenka išmesti.

Bet kaip džiugina ir kaip jaučiasi rūpestis žmonių, kurie aukodami didesnį kiekį daiktų juos kruopščiai suskaičiavo, supakavo, sužiūrėjo, kad kuo ilgiau galiotų. Arba kokia šiluma ir jaukumu padvelkė kažkieno įdėtas rankomis megztų kojinių ir pirštinių komplektėlis. Tikrai, net per paprastus daiktus gali sklisti meilė, pagarba ir bendrystė.

Už nuoširdų palaikymą, pagalbą skleidžiant informaciją ir dosnią paramą ypač norime padėkoti ir Zarasų skyriaus maltiečiams bei jų vadovei Laimutei Lumbienei. Smagu bendradarbiauti!

Širdingai dėkojame ir Vilniaus piligrimų centrui. Užsakę 20 Gailestingojo Jėzaus paveikslėlių ukrainiečių kalba, sulaukėme jų net 50. Paprašėme, kad kunigai juos palaimintų.

Ačiū, Viešpatie. Tesklinda Tavo Gailestingumo žinia ir teguodžia bei testiprina brolius ir seses ukrainiečius.

 

 

Zarasų parapijos Carito savanorė Audronė Bakutienė


 

Dėkojame visiems, kurie dalyvavote 6-ojoje Carito pagalbos Ukrainos žmonėms akcijoje

 

Nuoširdžiai DĖKOJAME visiems, kurie atsiliepėte į 6-tąją Carito pagalbos Ukrainos žmonėms akciją ir kaip galėdami prisidėjote: padėjote sukurti plakatus, rodykles, pasidalinti informacija, palaikėte malda, pasikeisdami su Carito savanoriais pabudėjote paskelbtomis valandomis paramos rinkimo vietoje bažnyčioje (labai ačiū Gyvojo Rožinio draugijos nariams, Motinų maldoje grupelei bei Šventojo Rašto grupelei). Širdingiausias karitietiškas AČIŪ tiems, kurie atnešėte ir paaukojote prašomų produktų ir daiktų, taip pat ir dėžių jiems sudėti, nuvežėte supakuotus į Panevėžį, padėjote surūšiuoti, supakuoti, pakrauti, iškrauti…

Į Panevėžio vyskupijos Caritą nuvežėme iš viso penkiolika dėžių: 9 dėžes ilgai negendančių maisto produktų, 2 dėžes kanceliarijos priemonių bei rašymo ir piešimo sąsiuvinių, 2 dėžes skalbimo ir prausimosi priemonių ir 2 dėžes higienos priemonių vaikams ir suaugusiems.

Viena dalyvavusi šioje paramos Ukrainai akcijoje parapijietė pastebėjo, kad ši akcija ne mažiau nei Ukrainos žmonėms reikalinga ir naudinga pirmiausia mums: kad abejingai neatsipalaiduotume, neužmirštume, jog šalia vyksta baisus, visa griaunantis ir žudantis karas, kad puoselėtume atjautą.

„Ką pats mėgstu, valgau, tuo ir dalinuosi. Juk jie kovoja už mus!” – nuoširdžiai liudijo vienas parapijietis, atnešęs visą maišą makaronų. „O kaip gi kitaip, mes turim būti vieningi, solidarūs,” – patvirtino atnešusios daiktų ir produktų moterys.

Rugsėjo 5 d. ši mūsų, zarasiškių, surinkta ir supakuota parama iš Panevėžio jau pasiekė centrinę Carito būstinę Kaune ir tikriausiai greitai bus nuvežta į Ukrainą.

Taip nuostabiai, kaip kažkas iš karitiečių yra pasakęs, kiekvieno iš mūsų „mažai“ gali tapti visų mūsų „DAUG“.

Daiktų ir maisto produktų rinkimo akcija baigėsi, bet visą rugsėjo mėnesį galima pervesti auką į specialią Carito sąskaitą. Carito tikslas – surinkti 100 tūkstančių eurų ir prisidėti prie karo apgriautų Ukrainos žmonių namų remonto ir atstatymo prieš žiemos sezoną.

 

Piniginę paramą galima pervesti į specialią Lietuvos Caritas sąskaitą:

Gavėjas: Lietuvos Caritas

Gavėjo bankas: „Swedbank”, AB

Sąskaita: LT257300010115125026

Mokėjimo paskirtis: Parama Ukrainos žmonėms

Jeigu aukojate iš užsienio SWIFT kodas: HABALT22.

 

Daugiau informacijos:

https://www.caritas.lt/news/parama-ukrainos-gyventojams

 

Telaimina Viešpats visų pastangas puoselėti bendrystę ir vienybę, tepripildo širdis džiaugsmo, paguodos ir vilties!

Labai laukiame ir kviečiame jungtis prie Zarasų parapijos Carito savanorių.

 

Zarasų parapijos Carito savanorė Audronė Bakutienė,

tel. 8 614 93459

 


 

 

 


 

109-tąją pasaulinę migrantų ir pabėgėlių dieną paminėjome kurdami mozaikas

 

Rugsėjo 27 d. Zarasų Caritas į parapijos namus pakvietė Zarasų rajone gyvenančius ukrainiečius ir parapijos narius kartu dalyvaujant mozaikų edukacijoje paminėti Pasaulinę migrantų ir pabėgėlių dieną, ir, kaip ragino popiežius Pranciškus, „tiesti tiltus, o ne statyti sienas“.

Kunigo Sauliaus Kero paskatinti susitikimą pradėjome malda, kurios išmokė Jėzus Kristus, susikibome už rankų kaip vieno Tėvo vaikai ir kiekvienas savo kalba tarėme „Tėve mūsų“ … Pabaigę maldą palaiminome save ir mūsų susitikimą kryžiaus ženklu.

Pati buvusi migrantė, gyvenusi Prancūzijoje ir ištekėjusi už prancūzo, Kristina Ballouard jautriai ir nuoširdžiai papasakojo savo gyvenimo istoriją, kaip Dievas veikė jos gyvenime ir atvedė prie mozaikų kūrimo. Jauna našlė, prieš daugiau nei dvejus metus palaidojusi vyrą ir dabar viena auginanti du vaikučius, liudijo, kas padeda jai ištverti netekties sielvartą ir lipdyti savo sudužusį gyvenimą iš naujo. „Mūsų gyvenimas yra mozaika. Iš visko, kas sudužę, galima sukurti kažką naujo ir gražaus, kas gali nešti džiaugsmą,” – liudijo Kristina.

Per pertraukėlę, kol suklijuotos mozaikos džiūvo, vaišinomės karštu šokoladu, kava ir pyragais, kalbėjomės apie tikėjimą, Dievą, apie mūsų ir ukrainiečių bendrą šventąjį Juozapatą Kuncevičių, kalbėjomės apie namų, tėvynės ir artimųjų ilgesį, apie laimę gyventi savo tėvynėje…

Prieš pradedant kurti mozaikas, Kristina patarė vadovaujantis širdimi ir intuicija rinkti akmenukus, spalvas, formas, sakė, jog kūryba atskleis mūsų giliausius troškimus.

Pabaigoje kiekvienas trumpai pristatėme savo kūrinius: čia ir atgimimą, pavasarį, viltį simbolizuojanti trapi gėlė žibutė, ir bandymas nutiesti tiltą, ir žmogiškai jautri širdis, kurioje sutelpa ir džiaugsmas, ir liūdesys, ir besimeldžianti širdis, trokštanti išmokti mylėti, ir širdis, trokštanti keistis, tobulėti, ir širdis, padalinta į čia ir ten, besiilginti artimųjų… Jauniausia – devynerių metų edukacijos dalyvė sukūrė mozaiką „Kryžius“.

„Šiuo ženklu nugalėsi“, – su viltimi giedame giesmėje.

 

Audronė Bakutienė, Zarasų Carito savanorė

 


 

 

 


Grįžti atgal

Naujausi straipsniai© 2024 www.zarasuparapija.lt