LSB – samariečiai

Lietuvos samariečių bendrija (LSB) – tai labdaros visuomeninė organizacija, vykdanti socialines, globos, paramos, integracijos, psichologinės reabilitacijos, dienos centrų, vaikų vasaros užimtumo ir kitas programas.

Pagrindinė varomoji LSB jėga – samariečiai – organizacijos nariai, kurie 90 procentų darbų atlieka nemokamai, aukodami savo laiką, mintis, gabumus, parodydami didelę kantrybę ir altruizmą.

LSB Zarasų skyrius buvo įsteigtas 1996 m. kun. Remigijaus Kavaliausko. 1998 m. rugsėjo mėn. prie samariečių organizacijos prisijungė ir miesto mokyklų mokiniai. Nuo 1999 m. jaunuoliai dalyvauja respublikinėse stovyklose, pasiskirstę kuopelėmis ir pavieniui lanko negalią turinčius vaikus Magučių ugdymo centre, vienišus žmones Zarasų socialinės globos namuose.

Tai  yra Europos nevyriausybinių organizacijų sąjunga, kurios nariai užsiima socialinių paslaugų teikimu, tarptautiniu bendradarbiavimu, humanitarine pagalba bei mokymo visą gyvenimą teikimu. Pagrindinė veikla – bendradarbiauti su bažnyčia, socialinės rūpybos skyriais, globoti bei padėti socialiai remtiniems, vienišiems žmonėms, kuriems reikia pagalbos ir stipresnio žmogaus atramos, organizuoti apleistų kapų tvarkymo akcijas. Jaunųjų samariečių veikloje šiuo metu dalyvauja per 20 moksleivių.

Samariečių skyriaus Zarasuose vadovė Nijolė Ragauskienė

Grįžti atgal