Šv. Kazimieras – Lietuvos globėjas

Kovo 4 d. visoje Bažnyčioje švenčiamas Lietuvos globėjo šv. Kazimiero liturginis minėjimas. Lietuvoje jis švenčiamas kaip iškilmė.

Šv. Kazimieras

Vilniaus katedroje, saugančioje šventojo relikvijas, kovo 3–10 dienomis vyksta Šv. Kazimiero atlaidų aštuondienis. Atlaidai prasidėjo sekmadienį, kovo 3-ąją, tą dieną minint Maldos už lietuvius pasaulyje dieną. Sumos Mišias Vilniaus katedroje aukojo Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas ir Lietuvos vyskupų konferencijos delegatas užsienio lietuvių sielovadai arkivyskupas Lionginas Virbalas SJ.

Kovo 4 dieną, šv. Kazimiero iškilmės dieną, Vilniaus katedroje aukojamos Mišios jungiantis į Europos vyskupų konferencijų tarybos inicijuotą „Eucharistinę grandinę“, per jas meldžiamasi už Sinodą, taiką Ukrainoje ir Šventojoje Žemėje.

Šiais metais kovo 4 d. sukako 540 metų nuo šventojo karalaičio Kazimiero mirties. Prieš 40 metų – 1984-ųjų kovo 4 d. – minint šv. Kazimiero mirties 500 metų jubiliejų iškilmingas Mišias Šv. Petro bazilikoje aukojo šv. popiežius Jonas Paulius II.

Tą dieną šv. Jono Pauliaus II sakytos homilijos ištrauka iš Vatikano radijo archyvo:

„Mes čia, katalikybės centre – Romoje, minėdami šv. Kazimiero mirties 500 metų sukaktį, dvasia nusikeliame prie Lietuvos globėjo karsto Vilniuje. Prieš mūsų akis iškyla šventasis – jaunuolis, maldos, skaistumo, iš meilės kylančių darbų, Kristaus Evangelijos liudijimo ir ypatingai meilės Marijai pavyzdys. Jis yra Dievo dovana visai Bažnyčiai, bet ypač tautai, su kuria yra suaugęs, kur gyvas jo šventas palikimas.“

Šv. Jono Pauliaus II homilijos ištrauka, 1984 03 04

www.vaticannews.va/lt