Kraunasi...

Spalio 2 d. minimi Šv. Angelai Sargai

 

Rugsėjo 29 d. švente mes vienijomės su angelais tuo, kas sudaro jų pašaukimo esmę: giesme šlovinti Dievą. Šiandienos Angelų Sargų minėjimas mums primena kitą angelų funkciją: jie broliškai budi šalia žmonių. Iš tiesų „Dievas slėpiningu savo Apvaizdos numatymu siunčia savo angelus mūsų saugoti“. Juk 90 (91) psalmės žodžiais mes giedame: „Dievas paliepia savo angelams saugoti tave visur, kur tik eitumei. Savo rankomis jie neš tave, kad kojos į akmenį neužsigautum.“ Jėzus irgi kalbėjo apie mums užtikrintą angelų pagalbą. Primindamas vaikų kilnumą, jis paskelbia: „Jų angelai danguje nuolatos regi mano Tėvo veidą.“ Tad remdamiesi Jo žodžiais, mes meldžiame Viešpatį mums suteikti „maloningą angelų apsaugą ir džiaugsmą visados gyventi jų draugijoje“. 1608 m. popiežius Paulius V Ferdinando II Austrijiečio prašymu įsteigė iškilmingą Šv. Angelų Sargų šventę.

 

 

 

 


Kategorija Kalendorius


Grįžti atgal Paskelbta: 2023-10-01

Naujausi straipsniai

Mėnesio populiariausi straipsniai© 2024 www.zarasuparapija.lt