Kraunasi...

Rugsėjo 20 d. minimas Šv. Andriejus Kim Taegonas, kunigas, ir kiti Korėjos kankiniai

Kim Taegonas priėmė krikštą būdamas penkiolikos ir gavo Andriejaus vardą; jis studijavo Makao seminarijoje ir tapo pirmuoju kunigu korėjiečiu bei pirmuoju kunigu nukankintu per keturias dideles persekiojimų bangas Korėjoje tarp 1839 ir 1867 metų. Jo tėvas, šventasis Ignotas Kim, buvo nužudytas nukertant galvą dėl Kristaus 1839 m. Po devynerių metų šv. Andriejus, iškentęs baisius kankinimus, mirė tokia pat mirtimi; jam buvo 25-eri. Daugiau nei 10 tūkst. krikščionių šitaip paliudijo savo tikėjimą gyvybės kaina. 1984 m. Seule Jonas Paulius II kanonizavo Šv. Andriejų Kim kartu su 102 kitais kankiniais. Tarp jų 3 vyskupai ir 8 kunigai, kiti – pasauliečiai, susituokę arba ne, seneliai, jaunuoliai ir vaikai, nukankinti ir taip brangiu savo krauju pašventinę Bažnyčios Korėjoje daigus.

 

 

 

 


Kategorija Kalendorius


Grįžti atgal Paskelbta: 2023-09-19

Naujausi straipsniai© 2023 www.zarasuparapija.lt