Kraunasi...

Popiežius: Kaip suprasti ar įkvėpimas tikrai iš Dievo?

Nebūtina kreiptis į popiežių ar vyskupą, kad suprastume ar tai, ką jaučiu yra gera. Daug kitų sugebančių žmonių – kunigai, vienuolės, pasauliečiai – gali mums padėti suprasti, kas vysta mano dvasioje, kad nesuklysčiau.

Krikščionio gyvenimas yra konkretumas Jėzuje Kristuje ir meilėje, bet taip pat kovoje, nes visuomet kyla mintys ir atsiranda netikri pranašai, kurie siūlo „sušvelnintą“ Kristų, sąlyginį, kuriame nedaug kūno ir artimo meilės. Mes gi turim tikėti į įsikūnijusį Kristų ir konkrečią meilę. Todėl reikia tikėti į konkrečią meilę ir vertinti pagal didžiąją įsikūnijimo ir konkrečios meilės tiesą, kad suprastume ar įkvėpimas tikrai yra iš Dievo, – kalbėjo popiežius Pranciškus pirmadienio rytą šv. Mortos namų koplyčioje aukotų mišių homilijoje.

Į pasaulį atėjo daug netikrų pranašų. Velnias visuomet siekia atitolinti mus nuo Jėzaus, nuo buvimo Jėzuje. Todėl reikia dvasinio budrumo. Pasak Šventojo Tėvo, kasdien pasibaigus dienai, reikia, be nusidėjimų ataskaitos, paskirti keletą minučių – dvi, tris, penkias minutes – kad ištirtume, ką patyrėme savo širdyje, ištirti įkvėptas mintis ir galbūt Viešpaties „kvailystes“. Nes kartais Šventoji Dvasia mus verčia rinktis „kvailystes“, tačiau „didžiąsias Dievo kvailystes“.

Kas man galėtų padėti tai atpažinti? Mums padėti gali Dievo tauta, Bažnyčia, Bažnyčios vienbalsiškumas, charizmą turintys brolis ar sesuo. Todėl krikščioniui labai svarbus dvasinis pasitarimas su dvasinių reikalų autoritetais. Nebūtina kreiptis į popiežių ar vyskupą, kad suprastume ar tai, ką jaučiu yra gera. Daug kitų sugebančių žmonių – kunigai, vienuolės, pasauliečiai – gali mums padėti suprasti, kas vysta mano dvasioje, kad nesuklysčiau. Taip turėjo daryti Jėzus savo gyvenimo pradžioje, kai velnias jį aplankė dykumoje ir pasiūlė tris dalykus, kurie nebuvo pagal Dievo dvasią. Jis atstūmė velnią Dievo Žodžiu. Jeigu tai įvyko Jėzui, taip pat mums (įvyksta). Taip pat mums! Tačiau nebijokite – sakė popiežius Pranciškus.

Kalbėdamas homilijoje apie Viešpaties „kvailystes“, „didžiąsias Dievo kvailystes“, popiežius Mišių dalyviams paminėjo kelis konkrečius pavyzdžius:

Kartais Šventoji Dvasia verčia rinktis „kvailystes“, tačiau „didžiąsias Dievo kvailystes“, pavyzdžiui, šiose Mišiose dalyvauja vyras, kuris jau daugiau kaip prieš keturiasdešimt metų išvyko iš Italijos, kad kaip misionierius tarnautų raupsuotiesiems Brazilijoje. Arba šv. Pranciška Calabrini, migrantų apaštalė Amerikoje, kuri nuolat keliaudavo, kad padėtų migrantams. Todėl nebijoti, o atpažinti, sakė popiežius Pranciškus.

 

SAK / Vatican News

 

 

 


Kategorija Popiežius


Grįžti atgal Paskelbta: 2019-01-07

Naujausi straipsniai

Mėnesio populiariausi straipsniai



© 2024 www.zarasuparapija.lt