8 diena (sausio 25 d.). Maldos už krikščionių vienybę savaitei

Popiežiškoji taryba krikščionių vienybei skatinti

Bažnyčių ekumeninės tarybos Tikėjimo ir konstitucijos komisija

Tavo dešinė, Viešpatie, yra nuostabi jėga ( 15, 6)

MALDOS UŽ KRIKŠČIONIŲ VIENYBĘ SAVAITEI

(Sausio 18-25 d.)

8 DIENA: JIS SUTELKS IŠBLAŠKYTUOSIUS IŠ KETURIŲ PASAULIO ŠALIŲ

Iz 11, 12–13: Efraimas nebepavydės Judui, o Judas nebebus priešas Efraimui

Ps 106, 1–14. 43–48: Surink mus, kad dėkotume tavo šventajam vardui

Ef 2, 13–19: Jis sugriovė viduryje stovinčią pertvarą

Jn 17, 1–12: Aš pašlovintas juose

Karibų regiono Bažnyčios išvien darbuojasi stengdamosi užgydyti Kristaus Kūno šiame regione žaizdas – kolonizacijos palikimą. Susitaikymas dažnai reikalauja atgailos, atitaisymo ir atminties išgydymo. Vienas iš pavyzdžių yra baptistų Britanijoje ir Karibų regione atsiprašymo bei atitaisymo aktai. Lygiai kaip Izraelis, vieninga Bažnyčia pašaukta susitaikymą liudyti ir jo veikliai siekti.

Komentaras

Bibliniame pasakojime apie išganymo istoriją ryškus motyvas yra Viešpaties nenumaldomas pasiryžimas ugdytis tautą, kurią jis galėtų vadinti sava. Tokios tautos – šventa sandora suvienytos su Dievu – ugdymas yra neatsiejama Viešpaties išganymo plano ir Dievo vardo šlovinimo bei aukštinimo dalis.

Pranašai dažnai primena Izraeliui, jog sandora reikalauja, kad santykius tarp įvairių grupių ženklintų teisingumas, atjauta ir gailestingumas. Rengdamasis užantspauduoti naująją sandorą savo krauju, Jėzus karštai meldė Tėvą, kad jam Tėvo patikėtieji būtų viena, lygiai kaip jis ir Tėvas yra viena. Atrasdami savo vienybę Jėzuje, krikščionys yra Jėzaus pašlovinimo Tėvo prieglobstyje dalininkai ir turi tą pačią šlovę, kurią jis Tėvo prieglobstyje turėjo iki pasaulio atsiradimo. Tad sandoros su Dievu tauta visada turi stengtis būti sutaikinta bendruomenė – bendruomenė, kuri pati visoms žemės tautoms būtų įtaigus ženklas, kaip teisingai ir taikiai gyventi.

Malda

Viešpatie,

nuolankiai prašome, kad Tavo malone

Bažnyčios visame pasaulyje

taptų Tavo taikos įrankiais.

Padaryk, kad jos išvien tarnautų

Tavo gydančiai bei sutaikinančiai meilei

ir per tai šventintų bei šlovintų Tavo vardą.

Amen.

Dievo dešinioji sėja žemėje;

sėja laisvės, vilties ir meilės sėklas.

Kiekvienoje šalyje ir kiekvienoje tautoje

jo vaikai tesusiima už rankų

ir tebūna viena Dievo rankos galia.

Vertė „Bažnyčios žinios“ (2017 m. Nr. 12)

Kategorija Maldos

Grįžti atgal Paskelbta: 2018-01-24