Kraunasi...

Patriarchas Baltramiejus: apie pasirengimus Nikėjos Susirinkimo jubiliejui

 

 

Konstantinopolio patriarcho Baltramiejaus interviu „Vatican News“ apie ekologinį atsivertimą, karą Ukrainoje ir Gazoje bei ekumeninį pasirengimą artėjančioms 1700-osioms Nikėjos Susirinkimo metinėms.

Konstantinopolio arkivyskupas, ortodoksų dvasinis lyderis patriarchas Baltramiejus šiomis dienomis lankėsi Lisabonoje, kur dalyvavo tarpreliginio dialogo konferencijoje. Jis pasakė kalbą apie dvasinę pareigą kovoti su klimato kaita, vėliau apie tai kalbėjosi su Vatican news žurnalistais. Paklaustas apie praktinius veiksmus, kurių gali imtis pavieniai žmonės, kad apsaugotų aplinką, patriarchas paragino visus gyventi ne pertekliuje, bet apsiriboti tuo, ko mums iš tiesų reikia.

Patriarhca Baltramiejus (ANSA)

„Išmokime gerbti kūriniją kaip Dievo dovaną. Kaip galime sakyti, kad gerbiame Dievą, kai naikiname tai, ką jis sukūrė?“, – klausia patriarchas Baltramiejus.

Visuotinis patriarchas pridūrė, kad dabartinė aplinkosaugos krizė kyla dėl to, kad pasaulis laikomas „desakralizuotu objektu“, ir kad norint su ja kovoti reikia politinių veikėjų ir religinių bendruomenių bendradarbiavimo. Be to, jis pabrėžė, kad labiausiai nuo krizės nukentėjo visuomenės paribiuose atsidūrę žmonės, vargstantieji, visi tie, kuriuos esame linkę pamiršti.

Pasirengimas Nikėjos Susirinkimo 1700-osioms metinėms

Apie tai visuotinis patriarchas kalbėjosi su vietiniais katalikų žurnalistais per susitikimą, vykusį Lisabonos Šv. Mikalojaus bažnyčioje. Jis pabrėžė glaudžius Katalikų ir Ortodoksų Bažnyčių ryšius, sakydamas, kad jo santykiai su popiežiumi Pranciškumi yra daugiau nei broliški. Patriarchas pažymėjo, kad popiežius nori kartu švęsti Nikėjos Susirinkimo 1700 metų sukaktį, pridurdamas, kad artimiausiomis dienomis Stambule susitiks bendra katalikų ir ortodoksų komisija, kuri suderins datas ir kitas detales.

Ukraina ir Gaza

Per susitikimą su žurnalistais patriarchas Baltramiejus taip pat kalbėjo apie karą Ukrainoje ir Gazoje, ragindamas nedelsiant nutraukti ugnį abiejuose konfliktuose. Patriarchas priminė, kad iš Ukrainos pagrobta tūkstančiai vaikų ir kad tai yra didžiulė šiuolaikinė tragedija. Jis paragino nedelsiant grąžinti vaikus. Patriarchą Baltramiejų labai liūdina žinia apie itin sudėtingą situaciją  Gazos ruože, kur žmonės badauja. „Meldžiamės, kad būtų rastas taikus ir teisingas sprendimas remiantis tarptautine teise“, – baigė pokalbį patriarchas Baltramiejus.

 

(DŽ/Vatican news)

 

 


Kategorija Straipsniai


Grįžti atgal Paskelbta: 2024-05-20


© 2024 www.zarasuparapija.lt