Kraunasi...

Dievo skolininkai

 

 

Apaštalo Petro noras žinoti, kiek kartų atleisti savo broliui, yra suprantamas. Kiekvienas iš mūsų norėtume žinoti, kai jau saikas pilnas ir galima nebeatleisti. Tačiau tiek Petrą, tiek mus Viešpats nuvilia – reikia atleisti iki 77 kartų (arba septyniskart po 77), o tai reiškia – visada.

Cathopic.com nuotrauka

Paaiškindamas Viešpats pateikia palyginimą apie du skolininkus. Vienas karaliui skolingas 10 tūkstančių talentų – nerealią sumą – sakykime, 10 milijonų eurų. O jam draugas skolingas 100 denarų – tarkime, 10 eurų.

Taigi tarnas prašo pasigailėjimo iš karaliaus – ir jį gauna. Skola dovanojama. Tačiau kai jo draugas tais pačiais žodžiais prašo pasigailėti dėl tos menkutės sumos, tarnas nesutinka ir įmeta savo draugą į kalėjimą.

Šio palyginimo esmė – ne skolos dydis, bet elgesys. Tarnas turėjo būti gailestingas, nes jo buvo pasigailėta. Štai čia glūdi atleidimo prasmė ir būtinybė. Aš turiu būti gailestingas kitam ir atleisti ne dėl to, kad tai gera, gražu, teisinga, socialiai jautru ir emociškai sveika.

Anaiptol. Gailestingumas ir atlaidumas dažnai nėra nei gera, nei gražu, nei teisinga. Atleidimas negarantuoja, kad tas, kuriam atleista, ims elgtis kitaip. Tačiau mano atleidimas nėra susietas su asmeniu ir jo vertumu ar nevertumu.

Atleidimas susietas su Dievu. Atleidžiu, nes man daugiau atleista. Kiekvienas iš mūsų esame to palyginimo Karaliaus – Dievo – skolininkai. Jam mes skolingi viską, nes viską iš Jo gavome: gyvybę, kūną ir sielą, gebėjimus ir talentus, mus supančią aplinką ir žmones. Savo neturime nieko, išskyrus nuodėmes. Esame amžini skolininkai.

Kaip apaštalas Paulius antrame skaitinyje sako: „Nė vienas iš mūsų negyvena sau, nė vienas sau nemiršta. Ar gyvename, Viešpačiui gyvename, ar mirštame, Viešpačiui mirštame.“ Galiausiai esame skolingi, nes Viešpats sumokėjo už mus mūsų skolą, pasiimdamas mūsų nuodėmes ir mirdamas už mus ant kryžiaus. Tad žvelkime ne į tą, kuris mus nuskriaudė, įžeidė ar kitaip nusikalto – žvelkime visada į Tą, kuris mus pamilo, atpirko ir palaiko – į mūsų Išganytoją. Tai yra svarbiausia.

 

Kun. Robertas Urbonavičius

 


Kategorija Straipsniai


Grįžti atgal Paskelbta: 2023-11-30

Mėnesio populiariausi straipsniai© 2024 www.zarasuparapija.lt