Balandžio 21 d. Šv. Anzelmas, vyskupas, Bažnyčios mokytojas

Šv. Anzelmas (1033–1109), vyskupas, Bažnyčios mokytojas, minimas balandžio 21 d.

Gimė Aostoje, Monblano papėdėje, turtingoje lombardiečių šeimoje. Motina buvo labai religinga, o tėvas – pasaulietiškų pramogų mėgėjas. Saugodama sūnų nuo tėvo įtakos motina atidavė jį auklėti benediktinams. Mirus motinai Anzelmas pasekė tėvo pėdomis – keliavo po pasaulį ieškodamas pramogų. Jų persisotinęs, sulaukęs 27-erių įstojo į Beko benediktinų vienuolyną. 10 metų studijavo Augustino darbus. Buvo gabus mokslui, sparčiai žengė ir dvasinio tobulėjimo keliu, išrinktas vienuolyno vyresniuoju, vėliau abatu. Žavėjo įtaigiu žodžiu, pagarbiu bendravimu su ganomaisiais. 1093 m. paskirtas Kenterberio vyskupu. Reformavo vienuolynus, rūpinosi kunigų dora, rašė teologijos traktatus. Šv. Anzelmas įrodė, kad protas gali taikiai sugyventi su tikėjimu. Šv. Anzelmas laikomas vienu didžiausių teologu, šv. Tomo Akviniečio pirmtaku, scholastikos pagrindėju. Jo frazė „Tikėjimas ieško supratimo“ tapo visos scholastikos devizu.

Gyvoji Duona

Kategorija Kalendorius