Kraunasi...

Gavėnios laikas turėtų džiuginti, o ne slėgti

 

Sveikindamas tikinčiuosius Konstantinopolio ortodoksų patriarchas Baltramiejus Gavėnios laiške citavo vieno bažnytinio himno žodžius: „su džiaugsmu pradėkime pasninką, leiskimės į dvasines kovas“.

EPA nuotrauka

Pasak patriarcho Baltramiejaus, reikia džiaugsmingo nusiteikimo norint sėkmingai dalyvauti dvasinėse kovose Gavėnios laiku, susitelkimo, ištyrinimo ir pakylėjimo laiku. Pasninkas, susilaikymas, troškimų ribojimas, dažna malda, išpažintis ir kiti Gavėnios laiko elementai neturi būti suvokiami kaip sunkūs, slegiantys, priverstiniai ir skausmingi.

Kai gydytojas prašo laikytis dietos ir atlikti gimnastikos pratimus, kad kūnas ir dvasia būtų sveiki bei stiprūs, jis taipogi prašo pozityvaus ir viltingo nusiteikimo. Panašiai yra su šventa pasninko kova. Turime suvokti Gavėnią kaip brangią Dievo dovaną. Gavėnia atitraukia mus nuo to, kas materialu, nuo to, kas mirtinga ir kelia į viršų, link dvasios ir sveikatos. Būtent tai mumyse turi kelti džiaugsmą.

Gavėnios pasninkas yra sveikatai naudingas nurodymas. Gavėnia moko kaip gyventi kasdienybę be perteklių, moko kantrybės ir tvirtumo, moko atmesti godumą, atsispirti reklamų provokacijoms ir neįsikalbėti melagingų poreikių. Gavėnia taip pat yra laikas prašyti Dievo pagalbos ir gailestingumo, pasitikint jo Apvaizda ir parama. Tokia yra Gavėnia pagal Kristaus valią, taip ją išgyveno šventieji.

 

https://www.vaticannews.va/

 


Kategorija Straipsniai


Grįžti atgal Paskelbta: 2023-02-24


© 2024 www.zarasuparapija.lt