Kraunasi...

Pasakojimas sielai. Nukryžiuotasis

Senoje katedroje svaiginančiame aukštyje kabo sidabrinis krucifiksas, turintis dvi išskirtines detales. Pirmoji – tai erškėčių vainikas Jėzui ant galvos: jis yra iš gryno aukso, nusagstytas rubinais, neįkainojamos vertės.

Antroji – tai dešinė Jėzaus ranka: atsiskyrusi nuo kūno ji kybo ore.

Viename pasakojime paaiškinama, kodėl taip yra.

Prieš daugelį metų nutrūktgalvis vagis akrobatas sumanė tobulą planą pavogti nuostabųjį vainiką ir rubinus. Prisirišęs virve nusileido nuo vieno iš stoglangių ir siūbuodamas lyg švytuoklė pasiekė krucifiksą.

Tačiau erškėčių vainikas buvo stipriai pritvirtintas, o vagis turėjo tik peilį jam atplėšti. Įspraudė peilio ašmenis po  vainiku tarsi pleištą ir iš visų jėgų įsirėmė. Bandė vėl ir vėl, pūkšdamas, prakaito išpiltas. Peilio geležtė sulūžo, o virvė, neišlaikiusi per didelės apkrovos, nutrūko nuo lango pritvirtinimo.

Vagis būtų išsitrėškęs ant žemės, tačiau krucifikso ranka sujudėjo ir sučiupo jį krintantį.

Rytą zakristijonai surado žmogelį ten aukštai, gyvą ir sveiką, tvirtai (ir švelniai) laikomą nukryžiuotojo Jėzaus.

 

 

„Išsaugojau juos, ir nė vienas iš jų nepražuvo“ (Evangelija pagal Joną 17, 12).

 

 

Bruno Ferrero

Iš knygos: „365 trumpi pasakojimai sielai“

 


Kategorija Straipsniai


Grįžti atgal Paskelbta: 2022-04-11

Naujausi straipsniai

Mėnesio populiariausi straipsniai© 2022 www.zarasuparapija.lt