Kraunasi...

VYSKUPŲ KVIETIMAS MELSTI TAIKOS (papildyta)

 

Šią naktį prasidėjus plataus masto kariniams veiksmams Ukrainoje, Lietuvos vyskupai kviečia visus tikinčiuosius jungtis į maldą už kuo greitesnį taikos atkūrimą Ukrainoje.


Taikos išsaugojimas – vienas svarbiausių Bažnyčios rūpesčių. Nuo pat pirmųjų savo veiklos akimirkų Bažnyčia kvietė gerbti žmogaus gyvybę, puoselėti taikų valstybių ir tautų sambūvį. Tai ji nenuilsdama daro ir šiandien. Karas nėra ir negali būti politinių ginčų sprendimo priemonė. Kaip moko popiežius Pranciškus, «reikia pabrėžti „būtinybę laikytis prisiimtų įsipareigojimų“, kad būtų išvengta „pagundos apeliuoti į jėgos teisę, o ne į teisės jėgą“» (enciklika Fratelli tutti, 174).

Šią naktį prasidėjus plataus masto kariniams veiksmams Ukrainoje, kviečiame visus tikinčiuosius jungtis į maldą už kuo greitesnį taikos atkūrimą šioje šalyje. Vienydamiesi su popiežiumi Pranciškumi, kuris ateinantį Pelenų trečiadienį paskelbė Pasninko už taiką diena, kviečiame ir toliau už taiką melstis Rožinio malda. Sekmadienį, vasario 27 d., visi drauge burkimės į maldą savo bažnyčiose, religinėse bendruomenėse, maldos grupėse ir šeimose. Melskime, kad liautųsi pražūtingas kraujo liejimasis Ukrainoje ir Ukrainos žmonės vėl galėtų netrukdomi gyventi taikoje.

Lietuvos vyskupai

 

https://lvk.lcn.lt/naujienos/,496

 

Arkivysk. G. Grušas: privalome daryti viską, kas įmanoma

Kiek anksčiau vasario 24 d. savo kreipimąsi atskirai išplatino Europos Vyskupų Konferencijų Tarybos pirmininkas Gintaras Grušas:

„Bažnyčios Europoje vienareikšmiškai smerkia tai, kas šiąnakt įvyko Ukrainoje. Mes turime veiki vieningai ir ryžtingai tam, kad kuo skubiau sustabdytume Rusijos agresiją. Privalome daryti viską, kas įmanoma, kad apsaugotume moteris, vyrus ir vaikus: dėl Dievo, sustokite dabar!

Tarptautinė bendruomenė ir konkrečiai Europos Sąjunga turėtų nepraleisti nei vienos progos sustabdyti šį konfliktą tam, kad ginklai užleistų vietą dialogui ir deryboms ir tam, kad tarptautinė teisė ir Ukrainos nepriklausomybė bei suverenitetas būtų apginti. Turime iš visų jėgų stengtis užbaigti karą, kuris galėtų pasklisti iš Ukrainos į kaimynines šalis ir taptų grėsme visai Europai.

Europos vyskupai ir krikščionių bendruomenės meldžiasi už šio konflikto aukas ir jų šeimas. Vyskupai solidarizuojasi su kenčiančiais nuo šių smurtinių veiksmų ir atsiliepia į Popiežiaus Pranciškaus kvietimą maldai bei pasninkui: ‘Tegul Taikos Karalienė saugo pasaulį nuo karo beprotybės’.“

 

 


Kategorija Lietuvos Vyskupų Konferencija


Grįžti atgal Paskelbta: 2022-02-24

Naujausi straipsniai© 2023 www.zarasuparapija.lt