5 diena (sausio 22 d.). Maldos už krikščionių vienybę savaitei

Popiežiškoji taryba krikščionių vienybei skatinti

Bažnyčių ekumeninės tarybos Tikėjimo ir konstitucijos komisija

Tavo dešinė, Viešpatie, yra nuostabi jėga ( 15, 6)

MALDOS UŽ KRIKŠČIONIŲ VIENYBĘ SAVAITEI

(Sausio 18-25 d.)

5 DIENA: ŠTAI VARGŠĖS MANO TAUTOS ŠAUKSMAS AIDI SKERSAI IŠILGAI PER KRAŠTĄ

Įst 1, 19–35: Viešpats, jūsų Dievas, eina pirma jūsų, jis pats kovos už jus

Ps 145, 9–20: Viešpats prilaiko kiekvieną, kas klumpa

Jok 1, 9–11: Turtingasis išnyks kaip lauko gėlė

Lk 18, 35–43: Dovydo Sūnau, pasigailėk manęs!

Karibų regiono ekonomika tradiciškai rėmėsi žaliavų gamyba Europos rinkai ir todėl niekada nebuvo tvari. Dėl šios priežasties svarbiu plėtros veiksniu tapo skolinimasis tarptautinėje rinkoje. Tokio skolinimosi sąlygos verčia mažinti išlaidas transportui, švietimui, sveikatos apsaugai ir kitoms viešosioms paslaugoms. Tai skaudžiausiai atsiliepia vargšams. Karibų regiono Bažnyčių konferencija ėmėsi iniciatyvos spręsti dabartinę skolų krizę regione ir per savo tarptautinius tinklus padėti vargšams.

Komentaras

Galime įsivaizduoti triukšmingą minią Jėzui įžengiant į Jerichą. Gausybė balsų nustelbia aklo elgetos šauksmą. Jis trikdo ir erzina. Tačiau Jėzus tame sambrūzdyje išgirsta neregio šauksmą, lygiai kaip ir Dievas visada girdi vargšų šauksmus žydų Raštuose. Viešpats, kuris prilaiko klumpantį, ne tik išgirsta, bet ir atsiliepia. Todėl neregio gyvenimas iš pagrindų pakinta.

Krikščionių nevieningumas gali tapti pasaulio sambrūzdžio ir chaoso dalimi. Kaip triukšmingi balsai už Jericho sienų, mūsų susiskaldymas irgi gali nustelbti vargšų šauksmus. O būdami vieningi, vis labiau išreiškiame Kristaus buvimą pasaulyje, gebame geriau girdėti, įsiklausyti ir atsiliepti. Užuot didinę nesantarvę, gebame tikrai įsiklausyti ir atskirti labiausiai išgirstinus balsus.

Malda

Meilės Dieve,

Tu pakėlei vargdienį bei prislėgtąjį

ir atkūrei jo orumą.

Išgirsk dabar mūsų pasaulio vargšų šauksmus,

vėl įkvėpk jiems viltį ir juos pakelk,

kad visa Tavo tauta būtų viena.

To prašome Jėzaus vardu.

Amen.

Dievo dešinioji laiko žemę;

vieną po kito kelia tuos, kurie parkritę.

Kiekvienas žinomas vardu

ir išgelbstimas iš gėdos,

nes pakeliamas Dievo rankos.

Vertė „Bažnyčios žinios“ (2017 m. Nr. 12)

Kategorija Maldos

Grįžti atgal Paskelbta: 2018-01-21