4 diena (sausio 21 d.). Maldos už krikščionių vienybę savaitei

Popiežiškoji taryba krikščionių vienybei skatinti

Bažnyčių ekumeninės tarybos Tikėjimo ir konstitucijos komisija

Tavo dešinė, Viešpatie, yra nuostabi jėga ( 15, 6)

MALDOS UŽ KRIKŠČIONIŲ VIENYBĘ SAVAITEI

(Sausio 18-25 d.)

4 DIENA: VILTIS IR IŠGYDYMAS

Iz 9, 2–7a: Jo viešpatavimas be ribų, o taika begalinė

Ps 34, 1–15: Siek taikos iš visos širdies

Apr 7, 13–17: Dievas nušluostys kiekvieną ašarą nuo jų akių

Jn 14, 25–27: Aš jums palieku ramybę

Bažnyčioms Karibų regione tenka užduotis prisidėti prie smurto problemos sprendimo. Gąsdinamai gausu žmogžudysčių; daugelį jų lemia smurtas namų aplinkoje, gaujų karai ir kitos nusikalstamumo formos. Kai kuriose regiono dalyse daugėja savęs žalojimo atvejų ir savižudybių.

Komentaras

Dievo pažadėta, Jėzaus skelbta bei jo tarnyste apreikšta karalystė yra teisumo, taikos ir džiaugsmo Šventojoje Dvasioje karalystė. Ką Geroji Naujiena reiškia įkliuvusiems į smurto tamsos spąstus? Pranašo regėjime tuos, kurie gyveno didelės tamsos gaubiamoje žemėje, apšvietė šviesa. Tačiau kaip krikščionys gali atnešti Jėzaus šviesą gyvenantiems naminio ir gaujų smurto tamsoje? Kokią viltį gali pasiūlyti krikščionys? Deja, krikščionių susiskaldymas yra ženklas, liudijantis priešinga ir trukdantis įkvėpti viltį.

Vis dėlto vilties teikia taikos ir susitaikymo tarp įvairių Bažnyčių ir konfesijų siekis. Krikščionys, siekiantys vienybės konfliktų kupiname pasaulyje, pasauliui yra susitaikinimo ženklas. Krikščionys, atsisakantys privilegijų ir prestižo logikos, atsisakantys žeminti kitus bei jų bendruomenes, liudija Dievo taikos karalystę, kur Avinėlis veda šventuosius prie gyvybės vandens šaltinių. Pasauliui reikia taikos, kuri gydytų bei guostų ištiktuosius smurto.

Malda

Paguodos ir vilties Dieve,

savo prisikėlimu nugalėjai kryžiaus smurtą.

Padaryk, kad mes, Tavoji tauta,

būtume regimas ženklas, liudijantis,

jog smurtas pasaulyje bus nugalėtas.

To prašome mūsų prisikėlusio Viešpaties vardu.

Amen.

Dievo dešinioji

rodo žemėje kryptį;

rodo, kur eiti,

nes kelias klaidus

ir lengva pražūti,

bet mus veda Dievo ranka.

Vertė „Bažnyčios žinios“ (2017 m. Nr. 12)

Kategorija Maldos

Grįžti atgal Paskelbta: 2018-01-20