2 diena (sausio 19 d.). Maldos už krikščionių vienybę savaitei.

Popiežiškoji taryba krikščionių vienybei skatinti

Bažnyčių ekumeninės tarybos Tikėjimo ir konstitucijos komisija

Tavo dešinė, Viešpatie, yra nuostabi jėga ( 15, 6)

MALDOS UŽ KRIKŠČIONIŲ VIENYBĘ SAVAITEI

(Sausio 18-25 d.)

2 DIENA: NE KAIP VERGĄ, O KAIP MYLIMĄ BROLĮ

Pr 1, 26–28: Dievas sukūrė žmogų pagal savo paveikslą

Ps 10, 1–10: Kodėl, Viešpatie, taip nuošaliai laikaisi?

Fm: Kad galėtum jį turėti amžinai jau ne kaip vergą, o daugiau kaip mylimą brolį

Lk 10, 25–37: Gailestingojo samariečio palyginimas

Prekyba žmonėmis yra šių dienų vergijos forma. Aukos prievarta ar apgaule įtraukiamos į seksualinį išnaudojimą, vaikų darbą ir prekybą organais. Tai – pasaulinė, daug milijonų generuojanti pramonė. Šis reiškinys taip pat yra didėjanti problema Karibų regione. Siekdamos ugdyti krikščionių bendruomenes, kad būtų padarytas galas prekybos žmonėmis rykštei, Reformuotosios Bažnyčios Karibuose savo pastangas suvienijo su Pasaulio misijos tarybos bei Karibų ir Šiaurės Amerikos misijų tarybos pastangomis.

Komentaras

Vienas pirmų dalykų, apie kurį sužinome iš žydų ir krikščionių Biblijos, yra tai, kad Dievas sukūrė žmogų pagal savo paveikslą. Vis dėlto ši gili ir graži tiesa žmonijos istorijoje dažnai užtemdoma ar neigiama. Pavyzdžiui, Romos imperijoje neigtas pavergtųjų kilnumas. Evangelijos žinia visiškai kitokia. Jėzus metė iššūkį socialinėms normoms, nuvertinusioms samariečių žmogiškąjį kilnumą, pavadindamas samarietį, kuris buvo užpultas kelyje į Jerichą, „artimu“ – pasak Įstatymo, mylėtinu artimu. O Paulius įsidrąsinęs kadaise pavergtą Onesimą vadina „mylimu broliu“, taip laužydamas savo visuomenės normas ir patvirtindamas Onesimo žmogiškumą.

Krikščioniškoji meilė turi visada būti drąsi meilė ir nebijoti peržengti ribų pripažįstant kitų lygų kilnumą. Kaip šv. Paulius, krikščionys turėtų nebijoti Kristaus vardu garsiai ir vieningai pripažinti asmenis, kuriais prekiaujama, savo artimais, savo mylimais broliais ir seserimis ir išvien stengtis padaryti galą šių dienų vergijai.

Malda

Maloningasis Dieve,

prisiartink prie prekybos žmonėmis aukų,

parodyk jiems, kad regi jų vargą ir girdi jų šauksmą.

Tegu Tavo Bažnyčia, vienijama atjautos, drąsiai darbuojasi dėl dienos,

kai nebeliks nė vieno išnaudojamojo

ir visi laisvai gyvens oriai ir taikiai.

To prašome Trivienio Dievo vardu,

galinčio padaryti neapsakomai daugiau, nei galime prašyti ar įsivaizduoti.

Amen.

Dievo dešinioji laiko žemę;

vieną po kito kelia tuos, kurie parkritę.

Kiekvienas žinomas vardu

ir išgelbstimas iš gėdos,

nes pakeliamas Dievo rankos.

Vertė „Bažnyčios žinios“ (2017 m. Nr. 12)

Kategorija Maldos

Grįžti atgal Paskelbta: 2018-01-18