Europos vyskupų konferencijos taryba: Bažnyčia myli Europą ir tiki jos ateitimi

Shchyhlinskaya Aliaksandra/ccee.eu oppuer nuotrauka

Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas rugsėjo 28 – spalio 1 d. dalyvavo Europos vyskupų konferencijų tarybos (CCEE) plenarinėje asamblėjoje, kuri arkivysk. Tadeuszo Kondrusiewicziaus kvietimu vyko Minske. Vyskupai kalbėjo apie Europą ir Bažnyčios misiją joje, darbo grupėse dalinosi patirtimi jaunimo pastoracijos srityje, taip tęsdami pasiruošimą 2018 m. vyksiančiam Vyskupų Sinodui, susipažino su Katalikų Bažnyčios padėtimi Baltarusijoje, taip pat susitiko su šalies prezidentu A. Lukašenka.

„Bažnyčia myli Europą ir tiki jos ateitimi. Europa yra ne tik teritorija, bet ir dvasinė užduotis“, – rašo baigiamojoje plenarinės asamblėjos žinioje vyskupai iš 45 Europos šalių.  „Bažnyčia tvirtai tiki jaunimu ir labai jį vertina. Ji pasitikėdama žvelgia į jaunus žmones, kaip motina į savo vaikus“, – artėjant Vyskupų Sinodui jaunimo ir pašaukimo tema pabrėžia ganytojai. Perduoti vilties žinią Europai ir paraginti ją atsiverti religijai, transcendencijai, solidarumu grįstiems santykiams, bendrystei ir Evangelijai – toks yra baigiamosios žinios tikslas.

Baigiamosios žinios tekstą anglų, lenkų ir kitomis kalbomis galite rasti čia.

Kitas Europos vyskupų konferencijų tarybos susitikimas vyks 2018 m. rugsėjo 13–16 d. Poznanėje, Lenkijoje.

Vilniaus arkivyskupijos informacija

Kategorija Lietuvos Vyskupų Konferencija