Lapkričio 15 d. minimas Šv. Albertas Didysis, vyskupas, Bažnyčios mokytojas

Šv. Albertas Didysis (1206–1289), vyskupas, Bažnyčios mokytojas, minimas lapkričio 15 d.

Šv. Albertas (Albert Graf von Bollstädt) gimė 1206 m. Švabijoje (Vokietijoje). Po studijų Paduvoje, vedamas pamaldumo Mergelei Marijai, neturto meilės, pomėgio studijuoti, Albertas įstojo į elgetaujančių pamokslininkų (dominikonų) ordiną. Visą savo gyvenimą pašventė mokymui Vokietijoje, Paryžiuje, Romoje. Kad galėtų tęsti teologinį darbą, atsisakė vyskupo pareigų. Sudarydamas visų savo žinių sintezę Albertas Didysis perėmė Aristotelio metodiką ir mąstymo taisykles. Šv. Albertas neabejotinai vertas universalaus daktaro titulo dėl savo mąstymo platumo bei genialumo, kurį pritaikė visoms studijų sritims. Jo įtaka teologiniam mąstymui milžiniška. Mirė 1289 m.

Gyvoji Duona

Kategorija Kalendorius