Pristatyta Patyrusių išnaudojimą Vilniaus arkivyskupijoje išklausymo tarnystė

2024 metų sausio 11 dieną Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas pristatė pradedančią veikti Vilniaus arkivyskupijoje Patyrusių išnaudojimą išklausymo tarnystę. Pristatymo vaizdo įrašas.

Patyrusių išnaudojimą Vilniaus arkivyskupijoje išklausymo tarnystė
  • Kreipkitės el. paštu – [email protected]
  • Suderinsime susitikimo laiką ir lauksime atvykstant į pokalbį

Tinkamai apmokyti pasauliečiai yra pasirengę priimti, pagarbiai išklausyti, suteikti reikiamą informaciją ir padėti suprasti, ką reiktų daryti konkrečioje situacijoje.

Tiek patyrusieji seksualinę prievartą Bažnyčioje, jų šeimos nariai, tiek kiti, turintys žinių apie prievartą prieš vaikus bažnytinėje aplinkoje, kviečiami kreiptis.

Baimė, pyktis, nerimas, teisingumo troškimas, pasitikėjimas ar nepasitikėjimas – šie jausmai gali lydėti besikreipiantįjį. Jis dažnai nežino, ką daryti, kokių tiksliai veiksmų imtis ir su kuo kalbėtis.

Pasirengę pasauliečiai priims, išklausys, suteiks reikiamą informaciją ir padės suprasti, ką reikia daryti konkrečioje situacijoje.

Visais atvejais apie įvykusį nusikaltimą būtina pranešti teisėsaugai.

„Tegul plačiai atsiveria Gailestingumo durys mūsų vyskupijose, parapijose, namuose ir širdyse, kad priimtume tuos, kurie patyrė prievartą“ – popiežius Pranciškus

Delegatų kontaktai kitose vyskupijose:

Kauno arkivyskupija – [email protected]
Panevėžio vyskupija – [email protected]
Kaišiadorių vyskupija – [email protected]
Šiaulių vyskupija – [email protected]
Telšių vyskupija – [email protected]
Vilkaviškio vyskupija – [email protected]

Gairės, reglamentuojančios Katalikų Bažnyčios dvasininkų, pašvęstojo gyvenimo institutų ar apaštališkojo gyvenimo draugijų narių ir kitų Bažnyčioje tarnaujančių asmenų elgesį su nepilnamečiais ir pažeidžiamais suaugusiais

Vilniaus arkivyskupijos inf.

Kategorija Lietuvos Vyskupų Konferencija Panevėžio vyskupija Parapija