Gruodžio 21 d. minimas Šv. Petras Kanizijus, kunigas, Bažnyčios mokytojas

Petras Kanizijus ( sulotyninta pavardė Canisius) gimė 1521 m. Nimegoje (Olandija),. 1543 m. įstojo į Jėzaus Draugiją Kelne ir netrukus pasižymėjo kaip eruditas, atsidavęs įvairioms veikloms: Kanizijus buvo dėstytojas, pamokslininkas, katechetas, misionierius, popiežiaus pagalbininkas, daugelio savo ordino namų vyresnysis, Vokietijos ir Aukštutinės Germanijos provincijolas, kolegijų ir seminarijų įkūrėjas. Be to, jis buvo ir rašytojas, pasižymėjęs ne tik gausia savo korespondencija, bet ir plačiai paplitusiais veikalais „Krikščioniškos Doktrinos Suma“ ir garsiuoju „Mažuoju katekizmu“ (1550 m.). Vienintelis daugialypės šv. Petro Kanizijaus veiklos tikslas buvo tarnauti Bažnyčiai kovojant su liuteronizmo mokymų plitimu Vokietijoje. Būtent Kanizijaus dėka didelė Vokietijos dalis XVI a. išliko katalikiška. Paskutinius gyvenimo metus jis praleido Fribūre (Šveicarija), atlikdamas pačius kukliausius apaštalavimo ir artimo meilės darbus. Mirė 1597 m.

Gyvoji Duona

Kategorija Kalendorius