Gruodžio 11 d. minimas Šv. Damazas I, popiežius

Šv. Damazas I (305-384), popiežius, minimas gruodžio 11 d.

Šv. Damazas gimė greičiausiai apie 305 m. ispanų kilmės šeimoje. Jis buvo diakonas ispanų Šv. Lauryno bažnyčioje Romoje. 366 m. šv. Damazas išrenkamas užimti Apaštalų Sostą, tačiau jo išrinkimas buvo užginčytas ir šventajam beveik iki gyvenimo pabaigos buvo priešpastatytas antipopiežius. Kaip popiežius Damazas bendravo su vyskupais Atanazu Aleksandriečiu, Bazilijumi Cezariečiu, Ambrozijumi Milaniečiu. Su tokiomis stipriomis asmenybėmis jis buvo labai taktiškas, kantrus ir nusižeminęs. Šv. Damazas veiksmingai pažabojo paskutinius arijonizmo ir apolinarizmo išpuolius. Jis sugebėjo užmegzti draugiškus santykius su šv. Jeronimu ir pakvietė jį bendradarbiauti rengiant naują Biblijos vertimą (Vulgatą). Pagaliau šv. Damazas buvo popiežius, kuris „atnaujino kankinių kultą ir su meile jį skatino“. Jis pats sukūrė užrašus ir iškaldino juos ant kankinių kapų – tai nuostabios epitafijos, kurios jį išgarsino. Šv. Damazas mirė 384 m.

Gyvoji Duona

Kategorija Kalendorius