Vasario 8-oji – Pasaulinė maldos ir apmąstymo apie prekybą žmonėmis diena

1947 metų vasario 8 dieną mirė Juozapina Bakhita, buvusi vergė, savo kūne nešiojusi 114 peiliu įrėžtų randų, gautų vergovėje. 1992 metais ji buvo pripažinta palaimintąja, o 2000 metais – šventąja. 2015 metais vasario 8 d.,  jos mirties ir tuo pat metu liturginio minėjimo datą popiežius Pranciškus paskelbė Pasauline maldos ir apmąstymo apie prekybą žmonėmis diena, kuri bus minima kasmet.

Nuo pat savo pontifikato pradžios Šventasis Tėvas vergovės reiškiniui skyrė didelį dėmesį, pabrėždamas būtinybę, viena vertus, pripažinti, kad vergovė egzistuoja naujais pavidalais ir yra įtraukusi milijonus asmenų, iš kitos pusės, nelikti abejingiems ir neveikliems.

Ši diena minima visoje Bažnyčioje tam, kad žadintų sąmoningumą ir širdis, kad leistų mums aiškiau suprasti gėdingo prekybos žmonėmis reiškinio apimtis ir blogį, keltų klausimus apie tai, kodėl tai vis dar egzistuoja XXI amžiuje.

Kategorija Kalendorius

Grįžti atgal Paskelbta: 2023-02-07