Kraunasi...

Šv. Kryžiaus Išaukštinimo minėjimas

 

 

Vakar, rugsėjo 14 d., visa katalikų bažnyčia minėjo šv. Kryžiaus Išaukštinimo šventę. Kryžius lietuviams krikščionims itin svarbus, neveltui Lietuva kartais vadinama Kryžių šalimi. Nuo krikščionybės įvedimo laikų Lietuvoje pradėti statyti kryžiai kryžkelėse ar prie namų. Ant Kryžiaus buvo nukryžiuotas Jėzus Kristus, tokiu būdu atpirkęs visos žmonijos nuodėmes. Tad Kryžius – tarsi kančios ir skausmo medis, kartu ir gėrio bei tiesos pergalės, Kristaus stiprybės ženklas. Tradiciškai ir Zarasų tikintieji po šv. Mišių aukos šventoriuje savo malda pagerbė stovintį Kryžių.

 

Garbiname Tave, Viešpatie Jėzau Kristau ir šloviname Tave,

kad Šventuojumi Kryžiumi atpirkai pasaulį.

 

 

 


Kategorija Galerija Parapija


Grįžti atgal Paskelbta: 2020-09-15


© 2022 www.zarasuparapija.lt