Kraunasi...

Gruodžio Artuma: ar šventa gali būti tik Šventoji Šeima, arba Dvasingumas santuokos kasdienybėje

Dvasingumas – stiprus žodis, vaizduotėje iškylantis it nušvitusio, nuo buities pakilusio žmogaus pavidalu. Bet kas tai yra iš tiesų? Ar įmanoma palaikyti dvasingumą kasdieniuose darbuose ir santykiuose? Užbaigdamas laišką Amoris laetitia popiežius Pranciškus kviečia atsigręžti į santuokinį dvasingumą. Kas tai yra, aptariama paskutinėje šių metų Artumoje.

Beje, gruodį baigiame švęsti ir Arkivyskupo Teofiliaus Matulionio metus. Ar Bažnyčios tarnas gali būti maištingas? Taip, jeigu jo maištas nukreiptas prieš okupantų valdžią. Mons. dr. Algirdo Jurevičiaus straipsnyje peržvelgiami aštriausi palaimintojo gyvenimo momentai. Nors oficialiai Matulionio kankinystė buvo pripažinta 2016-aisiais, pasakojimas atskleidžia, kad sovietai jau vyskupo gyvenimo metais regėjo jį kaip didžiulę grėsmę okupantų ideologijai. Būtent jo pasirinkimas skleisti tiesą nepaisant kančios suformavo ir didelę dalį šiandienio Bažnyčios Lietuvoje veido.

 

 

 

Gruodžio mėnesio Artumos žurnalo numerį galite įsigyti Zarasų bažnyčioje

 

artuma.lt

 

 


Kategorija Parapija


Grįžti atgal Paskelbta: 2017-12-01

Naujausi straipsniai

Mėnesio populiariausi straipsniai© 2022 www.zarasuparapija.lt