Kraunasi...

„Ar tai tiki?“ Mažosios dvasinės pratybos su t. R. Cantalamessa OFM cap.

 

T. Raniero Cantalamessa OFM Cap. trečiame vaizdo įraše, tęsdamas vienos minutės gavėnios dvasines pratybas „Vatican News“ socialinių tinklų sekėjams, kalbėjo apie mūsų atsakymą į Jėzaus klausimą, kurį jis uždavė Lozoriaus seseriai priešais jos mirusio brolio kapą – „Ar tai tiki?“ „Kramtykime“ šiandien šį Dievo žodį.

T. R. Cantalamessa OFM Cap.

„Akimirkai palikite nuošalyje visa tai, ką atmintinai išmokote iš katekizmo ir kartojate Tikėjimo išpažinime. Įženkite į tą slaptą vietą, kur esate tik jūs ir Dievas. Paklauskite savęs: ar aš tikiu? Ar kada nors tikrai tikėjau, asmeniškai, o ne „per tarpininką“, nors tai būtų pati visuotinė Bažnyčia?“, – sako t. R. Cantalamessa OFM Cap, primindamas apaštalo Pauliaus žodžius, jog širdimi tikime, o lūpomis išpažįstame tikėjimą (žr. Rom 10, 10) Tad ar išpažįstame iš širdies gelmių kylantį tikėjimą?

Tikėjimas atveria naujus horizontus, jis vienintelis gali rimtai atsakyti į svarbiausius žmogaus klausimus: „Kas aš esu? Iš kur atėjau? Kur aš einu?“

„Skaitmeninis amžius mums siūlo naują tikėjimo įvaizdį – interneto ryšį. Atidarome „Google“ puslapį ir jau esame prisijungę! Priešais atsiveria visas virtualusis pasaulis. Kažkas panašaus įvyksta ir su tikėjimu. Be laidų, be papildomų išlaidų. Trumpa malda, paprastas širdies judesys, žvilgsnis į priešais esantį Kristaus atvaizdą ir jau esame prisijungę! Prisijungę prie pasaulio, kuris yra ne virtualus, o tikras. Vienintelis, kuris iš tiesų yra tikras, nes yra amžinas: Dievo pasaulis! Išbandykite ir įsitikinkite, ar sakau tiesą!“, – kviečia pamokslininkas.

 

(RK / Vatican News)

 


Kategorija Dvasiniai skaitiniai


Grįžti atgal Paskelbta: 2024-02-22

Naujausi straipsniai

Mėnesio populiariausi straipsniai© 2024 www.zarasuparapija.lt