Kraunasi...

Sveikinimas Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos proga

 

Mieli zarasiškiai,

šiandien švenčiame Valstybės, Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo, dieną. Prieš 771 metus buvo karūnuotas pirmasis ir vienintelis Lietuvos karalius. Valdovas, suvienijęs žemes ir jų žmones, tapo karaliumi – valstybingumo garantu. Karalius – tai valdovas, tarpininkas tarp Dievo ir žmonių: Dievo, kuriam jis pats pavaldus, ir žmonių, kurie yra pavaldūs jam.

Šiandien mes esame nuo karaliaus Mindaugo laikų įgyto valstybingumo paveldėtojai ir saugotojai. Kaskart minėdami Liepos 6-ąją, prisimename mūsų valstybės ištakas. Jas prisiminti ypač svarbu šiuo įtemptu laikotarpiu, kai Europoje taika ir valstybingumo suverenitetas tapo toks trapus.

Su pagarba ir dėkingumu prisiminkime didingą Lietuvos praeitį ir ilgaamžes mūsų šalies valstybingumo tradicijas. Tegul ši šventė suteikia daugiau jėgų dirbti ir gyventi vardan savo krašto, vardan tautos, stiprėjančios valstybės, saugančios istorinę atmintį. Neužmirkime, kad čia mums visiems brangi protėvių žemė, mūsų dvasinės šaknys. Čia mūsų visų namai.

 

Zarasų parapijos klebonas

kun. dek. Vydas Juškėnas

 

 


Kategorija Parapija


Grįžti atgal Paskelbta: 2024-07-06


© 2024 www.zarasuparapija.lt