Kraunasi...

Liepos 9 d. minimas Šv. Augustinas Džao Žongas, kunigas, ir jo draugai, kankiniai

 

 

Šv. Augustinas Džao Žongas yra pirmasis kunigas kinas, miręs kankinio mirtimi. Dėl to jo vardu prasideda sąrašas 120-ties Kinijos kankinių, paskelbtų šventaisiais 2000 m. spalio 1 d. Kilęs iš Sichuano vietovės, iš pagonių šeimos, dvidešimtmetis Džao stoja tarnauti kareiviu. 1785 m. jis vadovauja grupei karių, į Pekiną lydinčių suimtus krikščionis belaisvius, tarp kurių yra tėvas Diufresas (Dufresse). Grįžęs į savo kraštą, Džao vėl mato naują krikščionių persekiojimą. Tarp suimtųjų jis sutinka kunigą Martyną Mojė (Moye) (paskelbtą palaimintuoju 1954 m.), kuris jį sukrečia savo meile, malda ir galingu tikėjimo tiesų mokymu. Džao lydi jį šiam išėjus iš kalėjimo. Kunigas Mojė trisdešimtmetį Džao pakrikštija šv. Augustino šventės dieną. Po to penkerius metus Džao mokosi tarsi pogrindinėje seminarijoje. Jam vadovavęs kunigas kinas rekomenduoja jaunuolį kaip tinkamą kandidatą apaštaliniam vikarui vyskupui Potjė (Pottier), kuris jį sulaukusį 35 metų įšventina kunigu. Augustinas Džao skelbė evangeliją Sichuano krašte metodiškai ir kantriai. Matydamas jo drąsą ir gebėjimus, vyskupas Potjė pasiunčia jį pradėti sunkią misiją tautinėje Lolodu Yunan mažumoje. Imperatoriaus Jakingo persekiojimo metu Augustiną Džao sugauna nešantį sakramentus ligoniui. Suimtas ir žiauriai kankinamas jis mirė 1815 m.

 

Gyvoji Duona

 

 


Kategorija Kalendorius


Grįžti atgal Paskelbta: 2024-07-08


© 2024 www.zarasuparapija.lt