Kraunasi...

Liepos 6 d. minima Šv. Marija Goreti, mergelė, kankinė

 

 

Šv. Marija Goreti (1890-1902), minima liepos 6 d. 

Marija Goreti gimė 1890 m. Korinalde, kalnuotame Ankonos krašte (Italija), žemdirbių šeimoje. Neturtas privertė šeimą emigruoti į kenksmingas Pontino pelkes Netuno vietovėje Albano vyskupijoje. Marijai buvo vos 10 metų, kai nuo maliarijos mirė jos tėvas. Tuomet mergaitė pradėjo rūpintis penkiais broliais ir seserimis, o motina dirbo laukuose. Dirbdama ir krikščioniškai gyvendama paguodos ir stiprybės Marija sėmėsi iš Eucharistijos ir dažnos Komunijos. Jai dar nebuvo 12 metų, kai vienas jaunuolis, gyvenantis tame pačiame ūkyje, ėmė ją vilioti. Įžeistas Marijos pasipriešinimo jis pradėjo grasinti 20 cm ilgio yla ir užpuolęs ją subadė. Šventoji mirė kitą dieną, 1902 m. liepos 6-ąją, spėjusi atleisti savo užpuolikui. 1950 m. Pijui XII paskelbiant Mariją Goreti šventąja, kanonizacijos iškilmėse dalyvavo milžiniška žmonių minia, ten buvo ir jos motina, ir atsivertęs žudikas.

 

 

 

Gyvoji Duona

 

 


Kategorija Kalendorius


Grįžti atgal Paskelbta: 2024-07-05


© 2024 www.zarasuparapija.lt