Kraunasi...

Liepos 5 d. minimas Šv. Antanas Marija Zakarijas, kunigas

 

 

Šv. Antanas Marija Zakarijas (1502-1539), kunigas, minimas liepos 5 d. 

Šv. Antanas Marija gimė Kremonoje (Italija), prieš tapdamas kunigu 1528 m. kurį laiką gydytojavo. Darbuodamasis reformuojant kunigiją ir evangelizuojant liaudį jis tiesė kelią Tridento susirinkimui. Jis sukūrė ir aprašė naują kunigiško gyvenimo būdą: regulinių kunigų, kurie gyvena pagal regulą ir įsipareigoja įžadais. Taip Antanas Marija įkūrė Paulinų kongregaciją, pasirinkdamas globėju šv. Paulių, bet paulinai, apsigyvenę prie Šv. Barnabo bažnyčios, netrukus buvo praminti barnabitais. Šv. Antanas Marija Zakarijas, išsekęs nuo apaštalavimo, mirė būdamas 37 metų.

 

 

 

 

Gyvoji Duona

 


Kategorija Kalendorius


Grįžti atgal Paskelbta: 2024-07-04


© 2024 www.zarasuparapija.lt