Kraunasi...

Liepos 4 d. minima Šv. Elzbieta Portugalė

 

 

Šv. Elzbieta Portugalė (1271-1336), minima liepos 4 d. 

Elzbieta buvo Aragono karaliaus Petro III duktė. Sulaukusi dvylikos metų (1283 m.) ji buvo ištekinta už Portugalijos karaliaus Deniso (Denis), su kuriuo susilaukė dukters ir sūnaus. Nedaug šventųjų parodė tokią didelę meilę kenčiantiems Jėzaus Kristaus nariams, kaip šv. Elzbieta. Jos gyvenimas buvo paženklintas daugelio išbandymų, kuriuos ji pakėlė su tikėjimu. Karalius greitai ją paliko; būdamas užkietėjęs mėgėjas vaidytis, jis susipyko su savo žentu Kastilijos karaliumi, po to su savo broliu. Elzbieta dar uoliau pasninkavo ir meldėsi, stengėsi sutaikinti priešus. Netrukus jai teko gedėti: jos duktė ir žentas mirė jauni; po to krikščioniškai, ant jos rankų mirė karalius Denisas (1325 m.). Nuo tada Elzbieta atsižadėjo pasaulio ir kaip pranciškonė tretininkė pasitraukė į klarisių vienuolyną. Mirė 1336 m.

 

 

 

Gyvoji Duona

 

 


Kategorija Kalendorius


Grįžti atgal Paskelbta: 2024-07-03


© 2024 www.zarasuparapija.lt