Kraunasi...

Popiežius choristams: balsu ir visu gyvenimu šlovinti Dievą

 

Popiežius šeštadienio priešpietį suteikė audienciją keturiems tūkstančiams choristų iš viso pasaulio, Romoje dalyvaujančių IV tarptautiniame chorų suvažiavime. Suvažiavimą surengė Romos vyskupijos choras, šiemet minintis įsikūrimo keturiasdešimtąsias metines.

Popiežiaus audiencija choristams 2024 m. birželio 8 d. (VATICAN MEDIA Divisione Foto)

Popiežius pasidžiaugė matydamas daug bažnytinių ir parapijų chorų ir kapelų dainininkų ir dirigentų iš įvairių pasaulio kraštų pažymėdamas, kad visus juos vienija vienas tikėjimas, meilė muzikai ir bendras rūpestis puoselėti liturginį giedojimą.

Popiežius kalbėjo apie harmonijos svarbą liturgijai tarnaujančiai muzikai ir bendrystę, kuri kalba ir apie Bažnyčią ir jos ėjimą kartu. Ėjimas kartu yra tarsi didingas koncertas, kuriame kiekvienas grodamas ar dainuodamas atlieka savo dalį ir atranda savo unikalumą, praturtintą bendrystės simfonijos. Chore ir orkestre vieniems reikia kitų, visų kartu atliekamo kūrinio darna priklauso nuo kiekvieno įsipareigojimo, kiekvieno pastangų gerai atlikti savo vaidmenį klausantis ir gerbiant esančius šalia. Taip, kaip Bažnyčioje, yra ir gyvenime, pridūrė Pranciškus, kur kiekvienas pašauktas gerai atlikti savo dalį dėl visos bendruomenės gerovės.

Popiežius ragino choristus dvasiškai praturtinti savo pašaukimą malda ir Dievo žodžio apmąstymu, dalyvauti liturgijoje ne tik savo balsais, bet taip pat mintimis ir širdimi, kad per muziką visuomet galėtų džiaugsmingai kreipti savo širdis į Dievą ir, pagal šv. Augustino raginimą, šlovinti Viešpatį gyvenimu ir gerkle, širdimi ir lūpomis, balsu ir elgesiu.

 

(SAK / Vatican News)


Kategorija Popiežius


Grįžti atgal Paskelbta: 2024-06-08


© 2024 www.zarasuparapija.lt