Kraunasi...

Birželio 5 d. minimas Šv. Bonifacas, vyskupas, kankinys

 

 

Šv. Bonifacas (673-754), vyskupas, kankinys minimas birželio 5 d.

Bažnyčia mini Šv. Bonifacą, vyskupą ir kankinį. Šventasis gimė Anglijoje  Devonšire 673m. ( 680 m.), prieš tapdamas vyskupu turėjo Vinfrido vardą. Gyvenęs vienuolinį gyvenimą  Eksterio abatijoje. Pakviestas į Romą, popiežiaus pašventinamas vyskupu ir gauna Bonifaco vardą. Šventasis yra germanų tautų evangelizatorius, misionieriavęs dešiniajame Reino upės krante, įkūręs Fuldos abatiją.
Mirė Sekminių dieną,  754 metais, birželio 5 dieną kankinio mirtimi, užpultas pagonių. Palaidotas Fuldos vienuolyne.
Šv. Bonifacas gerbiamas visoje Bažnyčioje nuo 1828 metų.

 

 

Pagal Piero Bargellini straipsnį „San Bonifacio, vescovo e martire“. www.santiebeati.it

 

 


Kategorija Kalendorius


Grįžti atgal Paskelbta: 2024-06-04


© 2024 www.zarasuparapija.lt