Kraunasi...

Birželio 22 d. minimas Šv. Paulinas Nolietis, Jonas Fišeris ir Tomas Moras

 

 

Šv. Paulinas Nolietis (354-431), vyskupas, minimas birželio 22 d.

Šv. Paulinas gimė Bordo mieste, Prancūzijoje, Romos patricijaus šeimoje. 378 m. tapo konsulu, susituokė. Drauge su žmona valdė žemes tarp Akvitanijos, Ispanijos ir Italijos; buvo labai turtingi. 390 m. Paulinas priėmė krikštą ir ėmė dalinti savo gėrybes vargšams. Mirus vieninteliam vaikui, pora dar labiau atsiskyrė nuo pasaulio, gyveno beveik kaip vienuoliai, pasitraukė į Ispaniją, po to į Nolės miestą Kampanijoje. 409 m. Nolės žmonės išrinko Pauliną vyskupu. 22 metus jis valdė liaudį su dėmesingu gerumu, maitino ją mokymu ir liudijo didelę moralinę jėgą prieš barbarus, užpuolusius Italiją.

 

 

 

 

Šv. Jonas Fišeris (1469-1535), vyskupas ir Tomas Moras (1478-1535), vyskupas, minimi birželio 22 d.

Jonas Fišeris gimė 1469 m., studijavo Kembridže, tapo šio universiteto kancleriu. 1504 m. paskirtas Ročesterio vyskupu, pasižymėjo nusižeminimu, meile vargšams ir karšta malda. Tomas Moras jaunesnis už Joną Fišerį devyneriais metais. Išsilavinimą gavo Oksforde, studijavo teisę. Mirus pirmajai žmonai vedė antrą kartą, buvo puikus vyras, atsidavęs šeimos tėvas, švelnus ir meilus, pavyzdingas auklėtojas. 1516 m. išleido garsiąją „Utopiją“. 1524 m. karalius Henrikas VIII pasirinko T. Morą kancleriu. Tačiau nepritardamas karaliaus skyryboms T. Moras atsisakė savo pareigų. Fišeris ir Moras tuomet drauge atsisakė pripažinti dvasinę karaliaus viršenybę Anglijos Bažnyčiai. Neseniai paskirtam kardinolu Jonui Fišeriui buvo nukirsta galva Londone 1535 m. birželio 22 d., o Tomas buvo tokiu pat būdu nužudytas liepos 6 d.

 

 

 

Gyvoji Duona

 

 


Kategorija Kalendorius


Grįžti atgal Paskelbta: 2024-06-21


© 2024 www.zarasuparapija.lt