Kraunasi...

Birželio 11 d. minimas Šv. Barnabas, apaštalas

 

 

Šv. Barnabas (I a.), apaštalas, minimas birželio 11 d.

Barnabas, žydas iš Levio giminės, su Jėzumi susipažino, kai šis Gerąją Naujieną skelbė Palestinoje, o išvydęs stebuklingą paralitiko pagydymą, tuoj pat priėmė Išganytojo mokymą ir tapo Jo ištikimu pasekėju. Po Jėzaus mirties apaštalai kartu su apaštalu Pauliumi iš Tarso Barnabą pasiuntė Kristaus Gerosios Naujienos skelbti į rytines Viduržiemio jūros šalis. Abu kartu jie pabuvojo Kipre, Salamine, Pafe, Pamfilijos Pergėje bei Ikonijoje. Kai Paulius išvyko į Mažąją Aziją, Barnabas Kipre susitiko su savo sūnėnu apaštalu Morkumi. Tačiau žydai jį persekiojo ir įkalinę 53 metų birželio 11 dieną užmėtė akmenimis.

Jo relikvijas surinko ir gailestingai palaidojo jo draugas evangelistas Morkus.

 

 

Piero Lazzarin

Ištrauka iš knygos:

MAŽOJI ENCIKLOPEDIJA su Jono Pauliaus II paskelbtais šventaisiais

Katalikų pasaulio leidiniai, 2011

 


Kategorija Kalendorius


Grįžti atgal Paskelbta: 2024-06-10


© 2024 www.zarasuparapija.lt