Kraunasi...

Gegužės 16 d. minimas Šv. Andriejus Bobola, kunigas, kankinys

 

Šv. Andriejus Bobola (1592-1657), kunigas, kankinys, minimas gegužės 16 d.

Gimęs 1592 m. Sandomieže (Sandomierz, Lenkija), Andriejus Bobola 1611 m. įstojo į Jėzaus Draugiją. 1622 m. įšventintas kunigu jis buvo vienos Vilniaus marijinės kongregacijos pamokslininkas ir vadovas. Nuo 1636 m. jis tapo keliaujančiu misionieriumi ir siekė sutaikyti stačiatikius su Šventuoju Sostu. Iš tiesų XVII amžiaus rytinėje Lietuvos–Lenkijos dalyje padėtis buvo sunki. Šiose žemėse kryžiavosi Romos ir Maskvos įtakos. Kai kurie iš krikščionių stačiatikių siekė vienybės su Roma, kiti – ne. Lotyniškoji kultūra traukė Rusijos diduomenę. Stačiatikiai jautėsi pavojuje, susidėjo su kazokais, kurie vykdė tam tikrą kryžiaus žygį prieš katalikus. Bogdanas Chmielnickis, kazokų pulkininkas, greičiausiai dėl politinių motyvų buvo didelis stačiatikybės gynėjas ir ėmė negailestingai kovoti su Lietuvos Brastos unijos unitais ir Lenkijos Karalyste. Šiuo žiauraus Bažnyčios persekiojimo laikotarpiu Andriejus stiprino daugelio katalikų tikėjimą. Kazokų suimtas ir žiauriai kankintas jis atidavė savo dvasią Dievui 1657 m. Janove (Ivanove?). 1938 m. Pijus XI jį paskelbė šventuoju.

 

Gyvoji Duona

 


Kategorija Kalendorius


Grįžti atgal Paskelbta: 2024-05-15


© 2024 www.zarasuparapija.lt