Kraunasi...

Popiežius sekmadienio vidudienį: pasitikėkime Dievu, nes jis pasitiki mumis

Sekmadienio Mišių Evangelijos palyginimą apie talentus popiežius Pranciškus komentavo ir per vidudienio „Viešpaties angelo“ maldos susitikimą.

Popiežius sekmadienio vidudienį (VATICAN MEDIA Divisione Foto)

Jėzaus palyginime kalbama apie šeimininką, kuris, išvykdamas į kelionę, patikėjo savo turtą tarnams. Grįžęs jis pareikalavo atsiskaityti. Du tarnai padvigubino gautą sumą, o trečiasis, iš baimės užkasęs savo talentą, negavo jokio pelno. Pasak Pranciškaus, šis palyginimas kalba apie dvi žmogaus laikysenas Dievo akivaizdoje.

Pirmasis būdas – elgtis taip, kaip tas tarnas, kuris užkasė gautą talentą. Jis nepasitiki nei šeimininku, nei savimi. Jis nemoka įvertinti pagarbos ir pasitikėjimo, o šeimininke mato teisėją, kuris griežtai baudžia už kiekvieną nesėkmę. Taip jis supranta Dievą. Jis netiki Dievo gerumu, dėl to užsisklendžia ir nerizikuoja imtis jam skirtos misijos.

Šio sekmadienio palyginime matome ir kitą būdą – kitą žmogaus santykį su Dievu. Kiti du tarnai pasitiki ir šeimininku, ir savimi. Jie investuoja viską, ką gavo, prisiima riziką; turi drąsos veikti laisvai, kūrybingai.

Pasak Pranciškaus, mums kiekvienam yra suteikta galimybė Dievo akivaizdoje rinktis baimę arba pasitikėjimą. Pasitikėjimas išlaisvina, baimė paralyžiuoja. Tėvo širdis džiaugiasi tada, kai mato savo vaikus, kurie ne bijo jo, bet jį myli.

Popiežius prašė klausti savęs, ar tikime, kad Dievas yra Tėvas, kuris mus gausiai apdovanoja, nes mumis pasitiki. Ar mes, kaip Bažnyčia, savo aplinkoje puoselėjame pasitikėjimo ir pagarbos atmosferą, kuri išlaisvina ir skatina kūrybingą meilę? Tegul Mergelė Marija padeda mums įveikti baimę ir pasitikėti Dievu, linkėjo Pranciškus.

 

(jm / Vatican News)

 

 


Kategorija Popiežius


Grįžti atgal Paskelbta: 2023-11-19

Naujausi straipsniai© 2023 www.zarasuparapija.lt