Kraunasi...

Gegužės 12 d. minimi Šv. Nerijus ir Achilas, kankiniai ir Šv. Pankratas, kankinys

Šv. Nerijus ir Achilas (IV a. pab.), kankiniai, minimas gegužės 12 d.

Pasak popiežiaus Damazo, šventieji Nerijus ir Achilas tarnavo kariuomenėje imperatoriaus Diokleciano laikais. Jie dar nebuvo krikščionys prasidėjus persekiojimams (304 m.), bet matydami kankinių drąsą jie įtikėjo. Padėję į šalį skydus, šalmus ir ietis, jie paliko savo kuopą, išpažino Kristų ir buvo už tai nukankinti. Ant jų kapo Domicilės kapinėse Romoje, šalia Ardeatino kelio, buvo pastatyta bazilika, pavadinta jų vardu.

 

 

 

 

 

Šv. Pankratas, (III a.), kankinys, minimas gegužės 12 d.

Anot legendos, Pankratas gimė III a. pabaigoje. Diokleciano persekiojimų metu 304 m. Pankratas buvo nukirsdintas Romoje. Jam buvo 14 metų. Palaidotas Kalepodijaus kapinėse, kurios gavo jo vardą. Pankrato garbei apie 500 m. popiežius Simachas pastatė baziliką. Šv. Pankrato kultas ypatingai išplito Anglijoje.

 

 

Gyvoji Duona

 

 


Kategorija Kalendorius


Grįžti atgal Paskelbta: 2023-05-11

Naujausi straipsniai© 2023 www.zarasuparapija.lt