Kraunasi...

Sausio 20 d. minimi Šv. Fabijonas ir Šv. Sebastijonas

 

 

Šv. Fabijonas (?-250), popiežius, kankinys, minimas sausio 20 d.

Popiežius šv. Fabijonas valdė Bažnyčią keturiolika metų (236–250). Tai buvo ramybės, organizuotos veiklos ir misijų klestėjimo metas; Fabijonas prieš tapdamas vyskupu buvo pasaulietis, tad sugebėjo išmintingai ir uoliai vadovauti. Pasak Grigaliaus Tūriečio, Fabijonas pasiuntė į Galiją septynis vyskupus, iš kurių – Saturniną, tapusį Tulūzos (Toulouse) vyskupu, ir Dionizą – Paryžiaus. Šv. Kiprijonas tuo metu buvo Kartaginos vyskupas, o Origenas mokė Cezarėjoje. Fabijonas buvo viena pirmųjų Decijaus persekiojimo aukų. Kiprijonas Fabijoną vadina „neprilygstamu žmogumi“ ir priduria, kad jo garbinga kankinio mirtis dera su jo tyru ir gerumo kupinu gyvenimu.

 

 

 

 

Šv. Sebastijonas (?-~280), kankinys, minimas sausio 20 d.

Šv. Sebastijonas, karys, kankinys, mirė apie 280 m. Mene dažniausiai vaizduojamas pervertas strėlėmis. Pasak šv. Ambraziejaus, Sebastijonas buvo žiauriojo imperatoriaus Diokletiano sargybos vadas, išdrįsęs papriekaištauti valdovui už nekaltų krikščionių žudymą. Už tai buvo pervertas strėlėmis.

 

 

 

 

Gyvoji Duona

Katalikai.lt

 

 

 


Kategorija Kalendorius


Grįžti atgal Paskelbta: 2023-01-19

Mėnesio populiariausi straipsniai© 2023 www.zarasuparapija.lt