Kraunasi...

Rugsėjo 17 d. minimas Šv. Robertas Belarminas, vyskupas, Bažnyčios mokytojas

 

 

Šv. Robertas Belarminas (1542–1621), vyskupas, Bažnyčios mokytojas, minimas rugsėjo 17 d.

Robertas Belarminas, gimęs Toskanoje, sulaukęs aštuoniolikos įstojo į Jėzaus Draugiją. Dėstė Liuvene, po to Romoje, kur pasižymėjo kovodamas su to meto klaidomis. Surinktas jo paskaitų ciklas „Ginčai“ suformavo apologetų ir teologų kartas. 1598 m. pakeltas kardinolu, 1602 m. paskirtas Kapujos arkivyskupu. Belarminas atsiskleidė kaip pavyzdingas vyskupas. Jis lankė parapijas sakydamas pamokslus ir katekizuodamas iki išsekimo, rodydamas beribę meilę vargingiausiems. Mirus popiežiui Klemensui VIII (1605 m.) Belarminas sugrįžo į Romą, kur suvaidino svarbų vaidmenį Romos kurijoje kaip patarėjas teologas. Robertas Belarminas įkūnijo vieną pagrindinių Jėzaus Draugijos veiklos aspektų: intelektualų tarnavimą Bažnyčiai.

 

 

 

Gyvoji Duona

 

 


Kategorija Kalendorius


Grįžti atgal Paskelbta: 2022-09-16


© 2024 www.zarasuparapija.lt