Kraunasi...

Rugpjūčio 13 d. minimas Šv. Poncijonas, popiežius, ir Ipolitas, kunigas, kankiniai

 

 

Šv. Poncijonas (+236), popiežius, ir Šv. Ipolitas (+236), kunigas, kankiniai, minimi rugpjūčio 13 d.

Ipolitas buvo kunigas, Rašto pažinimu ir minties gilumu pagarsėjęs mokytojas. Tačiau 217 m. nepanoro pripažinti diakono Kaliksto, išrinkto popiežiumi, ir nuo tada ėmė vadovauti atskilusiai bendruomenei teigdamas, kad tai jis atstovauja tradicijai, o Kalikstas ir jo įpėdiniai jai neištikimi. Poncijonas įžengė į Petro sostą 230 m., taigi jis rado Ipolito schizmos suskaldytą Bažnyčią. Tačiaut 235 m. įsiplieskė Maksimino persekiojimai. Matydamas, kad Romos krikščionys turi du vyskupus, imperatorius įsakė abudu suimti ir pasmerkė sunkiesiems darbams. Siekdamas, kad Bažnyčia sunkiose aplinkybėse neliktų be vadovo, Poncijonas atsisakė vyskupo pareigų; Ipolitas padarė tą patį. Ištremti į Sardiniją, jie vieningai išpažino tą patį tikėjimą, ir gana greitai mirė. Greitai buvo užmiršta, kad Ipolitas sukėlė skilimą Bažnyčioje; buvo prisimenami tik kankinys ir mokytojas, ir kulte abudu vardai minimi drauge.

 

 

 

 

Gyvoji Duona

 

 


Kategorija Kalendorius


Grįžti atgal Paskelbta: 2022-08-12


© 2022 www.zarasuparapija.lt