Kraunasi...

Rugpjūčio 12 d. minima Šv. Joana Pranciška Šantalietė, vienuolė

 

Šv. Joana Pranciška Šantalietė (1572–1641), vienuolė, minima rugpjūčio 12 d.

Šv. Joana gimė Dižone (Prancūzija). Sulaukusi dvidešimties ji ištekėjo už barono de Šantal. Jų šeima, kurioje gimė keturi vaikai, aštuonerius metus gyveno labai laimingai, bet jų laimę nutraukė netikėta vyro žūtis medžioklėje (1600 m.). Išgyvendama dideli sielvartą, ponia de Šantal visa atsidavė Dievui. Tuomet Viešpats leido jai sutikti šv. Pranciškų Salezą. Tarp Ženevos vyskupo ir jo dvasinės dukters užsimezgė bičiulystė. Šv. Pranciškus kantriai ir tvirtai vedė šv. Joaną Dievo nubrėžtu keliu. 1610 m. ji buvo pasirengusi tarti „sudie“ savo tėvui bei vaikams ir įkurti Vizitiečių vienuoliją, kurioje pagal pradinį planą turėjo gyventi kontempliacijoje ir kartu slaugyti ligonius. Tada prasidėjo nesibaigiančios kelionės po Prancūziją steigiant vienuoliškus namus pagal Anesy (Annecy) namų pavyzdį (šventosios mirties dieną jau buvo įkurti 66 namai). Dėl guvaus ir linksmo būdo, šviesaus proto, solidžių sprendimų šv. Joana buvo visą savo kaip žmonos, motinos, po to Dievui pašvęstosios moters gyvenimą rinktinis įrankis Viešpaties rankose.

 

 

 

Gyvoji Duona

 

 


Kategorija Kalendorius


Grįžti atgal Paskelbta: 2022-08-11


© 2022 www.zarasuparapija.lt