Kraunasi...

Liepos 23 d. minima Šv. Brigita Švedė, Europos globėja

 

 

Šv. Brigita Švedė (1302-1373), Europos globėja, minima liepos 23 d. 

Šv. Brigita – Švedijos karaliaus pusseserė, gimė 1302 ar 1303 m. maždaug už 15 km į šiaurę nuo Stokholmo, savo tėvo dvare. Pamaldūs tėvai mergaitę rūpestingai auklėjo tikėjimo dvasia. Būdama septynerių metų patyrė pirmąjį regėjimą, trylikos – susižadėjo su jaunu didiku. Jie susituokė ir susilaukė aštuonių vaikų. Po vyro mirties patyrė vidinį perversmą, kuris paskatino ją visa esybe atsiduoti Kristui, kaip Sužadėtiniui. Per visą savo gyvenimą ji patirdavo apreiškimų, tačiau po šio įvykio jų padaugėjo. Ji įsteigė Šventojo Išganytojo ordiną (moterų vienuolių ir kunigų bendruomenę), darė didelę įtaką tų laikų Europos religiniams ir pasaulietiniams vadovams. Popiežiaus Bonifaco IX kanonizuota 1391 m., praėjus vos 18 metų po mirties. 1999 m. popiežiaus Jono Pauliaus II-ojo paskelbta Europos globėja. Minima liepos 23 d.

 

 

 

bernardinai.lt

 


Kategorija Kalendorius


Grįžti atgal Paskelbta: 2022-07-22


© 2022 www.zarasuparapija.lt