Kraunasi...

Birželio 28 d. minimas Šv. Ireniejus, vyskupas, kankinys

 

Šv. Ireniejus (I a.), vyskupas, kankinys, minimas birželio 28 d. 

Ireniejus gimė 125 m. Mažojoje Azijoje. Čia mokėsi pas šv. Polikarpą ir kitus pagal Rytų apaštalines tradicijas. Jis atvyko kaip vyskupas misionierius į Galiją. Ireniejus buvo misijoje Romoje tuo metu, kai 177 m. Buvo nužudytas šv. Potinas ir pakeitė jį Liono vyskupo pareigose. Per paskutinius 20 savo gyvenimo metų Ireniejus pasiuntė į pietinę Galiją daug misionierių, čia stabdė gnosticizmo plitimą, sėkmingai veikė kaip popiežiaus Viktoro ir Rytų vyskupų tarpininkas, kai kilo ginčas dėl Velykų datos. Nors mokėjo lotynų ar keltų kalbas, rašė graikiškai. Jo raštai yra poleminio ir apologetinio pobūdžio.

Ireniejaus mirties data nėra žinoma, tačiau manoma, kad jis mirė apie 202 m. Jo palaikai palaidoti po tuometinės šv. Jono bažnyčios kriptos altoriumi, tačiau vėliau bažnyčiai suteiktas Šv. Ireniejaus titulas.

 

Bernardinai.lt

 


Kategorija Kalendorius


Grįžti atgal Paskelbta: 2022-06-27

Naujausi straipsniai© 2022 www.zarasuparapija.lt