Kraunasi...

Birželio 27 d. minimas Šv. Kirilas Aleksandrietis, vyskupas, Bažnyčios mokytojas

 

Šv. Kirilas Aleksandrietis (376-444), vyskupas, Bažnyčios mokytojas, minimas birželio 27 d.

Aleksandrijos patriarchas ir Bažnyčios mokytojas šv. Kirilas neabejotinai yra viena iš ryškiausių V amžiaus asmenybių. Jo vardas susijęs su Efeso Susirinkimu (430 m.), kuriame Mergelė Marija buvo paskelbta Theotokos, t. y. Dievo Gimdytoja. Šio iškilmingo pareiškimo tikslas buvo išaiškinti Dievo Sūnaus įsikūnijimo tikrumą, kuriuo suabejota dėl Nestorijaus interpretacijų. Aplinkybių verčiamas Kirilas daug rašė apie Įsikūnijimą. Šiuo kritiniu laikotarpiu tvirtas tikėjimas ir nuolatinis mąstymas apie šią doktriną jį įkvėpė be galo turtingai ir giliai kristologinei sintezei.

 

 

 

Gyvoji Duona

 

 


Kategorija Kalendorius


Grįžti atgal Paskelbta: 2022-06-26

Naujausi straipsniai© 2022 www.zarasuparapija.lt