Kraunasi...

Balandžio 5 d. minimas Šv. Vincentas Fereras, kunigas

 

Šv. Vincentas Fereras (1350–1419), kunigas, minimas balandžio 5 d.

Vincentas gimė 1350 m. Valensijoje (Ispanija). Septyniolikmetis įstojo į dominikonų vienuolyną savo mieste, kur jis mokė ir pamokslavo iki 1390 m. Po to kaip pamokslininkas lankėsi pas popiežių Avinjone, vėliau – Lombardijoje, Pjemonte, Šveicarijoje ir Savojoje. 1408 m. sugrįžo į Valensiją, bet po kelerių metų vėl išvyko į Prancūziją ir apkeliavo visą šalį. Mirė Bretanėje 1419 m. gavėnios pabaigoje. Jis – gabus pamokslininkas, skatino atgailauti, darė stebuklus ir atvertė tūkstančius žmonių. Tarsi dyglį širdyje jis nešiojosi skausmą dėl nesibaigiančio karo tarp anglų ir prancūzų, ir ypač dėl Vakarų Bažnyčios skilimo. Vincentas čia matė laikų pabaigos ženklus, todėl visu uolumu siekė atkurti taiką ir panaikinti skilimą.

 

Gyvoji Duona

 

 


Kategorija Kalendorius


Grįžti atgal Paskelbta: 2022-04-04


© 2024 www.zarasuparapija.lt