Kraunasi...

Gruodžio 31 d. minimas Šv. Silvestras I, popiežius

 

 

Šv. Silvestras ėjo Romos Bažnyčios kunigo pareigas, kai buvo pašauktas tapti popiežiumi po popiežiaus Miltiado mirties (314 m.). 313 m. imperatorius Konstantinas Milano ediktu buvo davęs ramybę Bažnyčiai, ir tai leido naujajam popiežiui valdyti nepatiriant persekiojimų. Ilgo – 21-erių metų – pontifikato metu šv. Silvestras galėjo matyti Bažnyčios suklestėjimą: Romoje buvo statomos Laterano, šv. Petro ir šv. Pauliaus bazilikos, Jeruzalėje – šv. Kapo, o Konstantinopolyje – Hagia Sofija bazilikos. 325 m. Konstantinas sušaukė pirmąjį visuotinį susirinkimą Nikėjoje arijonų erezijos klausimui spręsti; Silvestrui I atstovavo vyskupas Hosijus Kordobietis (Hosius of Cordoba). Šv. Silvestras mirė 335 m.

 

 

 

 

Gyvoji Duona

 

 

 


Kategorija Kalendorius


Grįžti atgal Paskelbta: 2021-12-30

Mėnesio populiariausi straipsniai© 2022 www.zarasuparapija.lt