Kraunasi...

Lapkričio 25 d. Šv. Kotryna Aleksandrietė, mergelė, kankinė

Šv. Kotryna – viena iš žymiausių pirmųjų amžių kankinių, nukankinta Aleksandrijoje. Ji buvo aštraus proto ir kupina išminties bei sielos stiprybės. Legenda apie ją išplito tik po Kryžiaus žygių, nors buvo sukurta IV a. pradžioje ir pagražinimais ilgai slėpė tikrąjį šventosios gyvenimą. Pagražintas gali būti ir pasakojimas apie šv. Kotrynos kankinystę (307 m.), pagal kurį ji miršta suplėšyta keturių smaigaliais apkaustytų ratų. Šv. Kotryna buvo labai populiari viduramžiais. Ji apsireiškė Žanai d’Ark, kuri girdėjo jos balsą. Šventosios kūnas pamaldžiai gerbiamas garsiajame Sinajaus kalno vienuolyne.

 

 

 

Gyvoji Duona

 

 


Kategorija Kalendorius


Grįžti atgal Paskelbta: 2021-11-24

Naujausi straipsniai

Mėnesio populiariausi straipsniai© 2021 www.zarasuparapija.lt